
Adaptacija apartmana
Gojlo
Naime, razmišljamo o kupnji velikog stana (90 m2 ili više) te kompletnoj adaptaciji uz podjelu na dva manja, jedan za život, a drugi za najam.
Imate li možda iskustva s adaptacijama na zgradama u tom dijelu grada? Tek smo u fazi promišljanja i kalkuliranja, ali kao laicima nam je teško išta procijeniti bez stručnog mišljenja.
Ima li ikakve šanse da se adaptacija (dakle instalacije, podovi, zidovi, prozori i sve ostalo što je potrebno) odradi do nekih 50.000 eura za stotinjak kvadrata ili je bolje da odustanemo jer će se cijena popeti na puno više? Ponuda za kompletnu adaptaciju kupaonice, 3.5 m2 podnih pločica, 18 m2 zidnih pločica, nova električna i vodoinstalacija, hidroizolacija, ugradbeni vodokotlić, tuš kada 120 x 80. Nalazi se u stambenoj zgradi s liftom. Trebam ponudu za izvođenje građevinskih radova na nedovršenoj stambenoj građevini. Kompenzacija u stanovima za materijal i posao. Trebam vodoinstalatera, vodne i odvodne instalacije u kupaoni od ca. 10 m2. Ugradnja sanitarija i postavljanje pločica i podnih obloga. Trebam adaptaciju kupatila, demontiranje sanitarija i tuš kabine te stavljanje novih elemenata. Kupatilo je cc 9 m2, po potrebi i savjetu jos nešto ako bude potrebno. Kupaonica je srušena, treba provući cjevi za vodu i struju, spojiti elemente (ugradbeni wc kotlić, tuš kabina i lavabo) te poljepiti pločice. Idealno do kraja mjeseca, idući mjesec također mogu razmotriti. Želim staviti lamperiju na zidove u sobi veličine 4,75 x 7,16 m, visina zida je 2,5 m.