Adaptacije i radovi u interijeru

Adaptacija apartmana

Sonković


Radi se o malom balkonu koji se nalazi na trećem katu privatne kuće. Na balkon se izkazi iz dnevne sobe i moja želja je da i ovaj prostor balkona koristim kao dio sobe. Dimenzije su 1,7 x 2,5 x 2,70 visina. U perspektivi će se balkon proširiti i produžiti tako da je potrebno iskoristiti konstrukciju. Interesira me slijedeće: cijena, rok za izvođenje radova. Da li je potrebno nešto pripremiti prije, da li plafon mora biti napravljen, obzirom da je sada pleksiglas? Da li su dovoljna stakla bez škura, koja će održavati temperaturu i zaštitu od kiše i bure? Kad se poveća kvadratura balkona, da li se može iskoristiti konstrukcija? Rok za obavljanje posla je do 09.12. Trebam ponudu za preuređenja stana. Kvadrature, otprilike, idu ovako:
- izrada novog instalacijskog zida između wc-a i kupaonice cca 9 m2
- izrada pregradnih zidova W112 -jednostruka konstrukcija, dvostruka obloga (pomicanje vrata od kupaonice i hodnika prema hodniku) cca 9 m2
- izrada zidne obloge svih vanjskih zidova sa podkonstrukcijom, parnom branom i mineralnom vunom 5 cm cca 60 m2
- izrada zidne obloge pregradnih zidova između 2 stana (zid od hodnika i zid od dnevnog boravka sa podkonstrukcijom, parnom branom i mineralnom vunom 5 cm cca 34 m2 = cca 6000 kn izrada spuštenog stropa sa podkonstrukcijom, akustičnim nosačima i mineralnom vunom 5 cm cca 67 m2.
Materijal je već kupljen, ponuda samo za ruke.
Ako ste zainteresirani, javite se na mob. Potrebno je uređenje prizemlja kuće koje uključuje žbukanje, pod, građevinski radovi, keramika i stavljanje staklene cigle na jedan prozor. Izrada špaleta oko vrata i prozora - samo s vanjske strane. Dimenzije otvora su: 140 x 200, 75 x 200, 70 x 70, 120 x 120. Molim ponudu za uređenje dvorane koja je tlocrtne površine cca 100 m2 za sljedeće radove:
- brušenje i lakiranje parketa,
- zamjena starih kvadratnih stropnih ploča (spušteni strop) ili izrada stropa od knaufa s gletanjem i bojanjem,
- dizanje stare drvene obloge na zidu cca 100 kvadrata i oblaganje u knauf-u, gletanje i krečenje. Treba sanirati terasu i balkon koji prokišnjavaju u prostoriju. Sve ukupno oko 45 m2, tražim majstora. Molim ponudu za adaptacija stana u prizemlju kuće. U pitanju je prostor ~ 65 m2, koji je do prije 30-ak godina bio gostionica, a nakon toga uglavnom ne korišten. Potrebna je kompletna adaptacija (struja, voda, grijanje, stropovi / podovi / zidovi). Stolarija vanjskih zidova nije potrebna (prozori u ulazna vrata su novi i postavljeni).
U prilogu šaljem troškovnik te slike prostora. Nedostaju slike dvije stražnje (spavaće) sobe (~ 20 m2).
U glavnom prostoru te stražnjoj sobi se nalaze predmeti: stari ormar, dva kauča, stolac i sličan namještaj koje treba ukloniti u garažu u stražnjem dijelu dvorišta.
Kuhinja bi se premijestila na stražnji dio kuće, a prostor koji trenutno okupira bi bio spavaća soba. Kupaonica / wc bi ostali gdje jesu.
Postoje dva nosiva stupa između kojih bi se siporexom napravila 2 pregradna zida. Plan izgleda novog stana je već napravljen.
Treba ukloniti kompletnu keramiku u kuhinji i kupaoni / wc-u te. Keramika u predvorju i glavnoj prostoriji bi ostala, a na nju se dodala izolacija i cementna glazura. Treba ukloniti dekorativnu plastiku sa stropa oko 30 m2 te dekorativnu plastiku / drvo sa zidova glavne prostorije.
Trenutna kuhinja - glavna prostorija su također odijeljeni dekorativnom plastikom / drvom umijesto zidom.
Glavna prostorija i stražnja spavaća soba imaju metalni panel kao pregradu koji treba razmontirati i ukloniti.
Stražnje dvije sobe graniće pregradnim zidom od opeke koji treba srušiti.
Molim Vas da javite kada zaprimite mail kako bih znao da ste ga zaprimili, a odgovor sa ponudom (ukoliko kanite slati) je dobrodošao kada god stignete ponudu sastaviti i poslati.