
Adaptacija garsonjere
Donji Meljani
Trebam skidanje lamperije sa zidova, kuhinja i hodnik. Planiramo adaptirati kuhinju i blagavaonicu cca 30 kvadrata. Između kuhinje i blagavaonice je zid kojeg bismo željeli srušiti cca 4 kvadrata i napraviti betoniranu potporanj jer je stan u prizemlju. Pošto je blagavaonica niža od kuhinje htjeli bismo povisiti pod cca 13 cm je niži, da se dobije ravnina i prisutna je vlaga pa nam je potrebna i termoizolacija poda i zidova. Na zidovima je knauf kojeg planiramo maknuti jer je probila vlaga. Te naravno nakon toga završni radovi na zidovima. Stan je zadnji put renoviran 2000. god, a zgrada je izgrađena 1906.god, villa. Stan je u visokim prizemlju. Stan treba kompletnu renovaciju, skidanje žbuke do cigle i kamena. Te zidove treba pripremiti da ostanu takvi, znači cigla i kamen će biti vidljivi u svakoj prostoriji na zidu osim u kupaonici. U jednom dijelu stana treba spustiti zid do poda, tj, to je uzvišeni dio do pasa, gdje se nekada ugljen istovarivao. Zidove će trebati fugirati, tj. između kamena i cigle da dobiju industrijski stil.
Podove treba mijenjati kompletno, dijelom su polcice na podu, a dijelom laminat i stari drveni pod koji treba maknuti i betonirati da sve dode u jednu ravninu te postaviti podno grijanje električno kroz cijeli stan.
Kupaonica isto tako kompletna adaptacija, i razni drugi radovi. Struganje, gletanje, bojanje zidova, renoviranje kupaone od 4 m2, renoviranje kuhinje od 3 x 180, zatvaranje zidova oko vrata i prozora, stan od 65 m2. Trebam ponudu za trenutni dnevni boravak treba zatvoriti i napraviti spavaću sobu . Rušenje zida iz kuhinje koji vodi van na terasu te zatvaranje terase i napraviti novi dnevni boravak na terasi. Provod struje za dnevni boravak i uređenje poda za dnevni boravak. Trebam ponudu za totalnu renovaciju kuće, što uključuje renoviranje kupaone (cijevi, pločice, sanitarija), kuhinje, dnevni boravak, potkrovlja i problema rješavanja pregradnog zida. Trebam ponudu za kompletno unutarnje uređenje stana.