Adaptacije i radovi u interijeru

Adaptacija kompletnog stana

Ražanj


Trebam ponudu za renoviranje dvije kupaone. Trebam ponudu za građevinske radove sanacije obiteljske kuće oštećene u potresu (skidanje žbuke, žbukanje, eventualno učvršćivanje spojeva). U pitanju su unutarnji zidovi i strop na površini od 40-ak m2. U prilogu šaljem nekoliko slika. Trebam keramičara, stolara i zidara za adaptaciju kuće na selu. Trebam majstora za zamjenu kade te postavljanje pločica koje su se oštete prilikom zamjene. Nova kada je već kupljena. Trebam ponudu za adaptaciju kupaonice 5,46 m2. Potrebno je ukloniti staru keramiku, zamijeniti vodovodnu instalaciju i postaviti novu keramiku. Tražim majstora za renovaciju kupaonica (više) u istoj kući. Potreban je vodoinstalater i keramičar. Na I. katu i zasebnoj stambenoj jedinici planira se uklanjanje dijela nosivog zida s nadvojem i jednim stolarskim vanjskim otvorom. U sklopu rekonstrukcije također uklanjaju se svi pregradni zidovi koji nemaju nosiva svojstva. Prvotno je u zoni planiranog zahvata, a radi statičke stabilnosti, s unutarnje strane konstrukcije potrebno prihvatiti dio stropne ploče iz statičkog proračuna Projekta konstrukcije izrađenog u srpnju 2001. Godine.
Gornja ploća se pridržava drvenom gredom 14/14 cm koja je poduprta podupiračima svakih 50 cm (vidi skicu projektiranog stanja). Oslonac je potrebno izvesti što bliže zoni rekonstrukcije a ne dalje od 30 cm od unutarnje strane zida koji se uklanja. Nakon podupiranja može se pristupiti uklanjanju stolarije, demontaži fasadne obloge i postepenom uklanjanju zida i armiranobetonskog nadvoja.
Nakon uklanjanja istih od podne konstrukcije do stropa pristupa se obradi ležajeva armiranobetonske grede. Potrebno je „uštemati“ 10 cm vertikalnih serklaža kako bi se ugradila armatura priložena u skici ovog elaborata. Prethodno je potrebno izvesti oplatu te ugraditi armaturu. Kako bi se beton mogao odgovarajuće ulijevati u oplatu potrebno je u unutranjem dijelu na tri mjesta napraviti prodore na ulošcima stropnog fert sustava kako bi se beton klase C25/30 mogao odgovarajuće ugraditi. Po izvedbi armiranobetonske grede potrebno je obavljati odgovarajuću njegu betona i pridržavati nosivi sustav najmanje 28 dana od ugradnje. Prije betoniranja potrebno je odobrenje projektanta elaborata. Greda je 30 x 30 cm, duljine 275 m.