Adaptacije i radovi u interijeru

Adaptacija kompletnog stana

Rovišće


Saniranje pukotina i žbuke na zidovima od blok opeke, nastalih od potresa. Naime, razmišljamo o kupnji velikog stana (90 m2 ili više) te kompletnoj adaptaciji uz podjelu na dva manja, jedan za život, a drugi za najam.
Imate li možda iskustva s adaptacijama na zgradama u tom dijelu grada? Tek smo u fazi promišljanja i kalkuliranja, ali kao laicima nam je teško išta procijeniti bez stručnog mišljenja.
Ima li ikakve šanse da se adaptacija (dakle instalacije, podovi, zidovi, prozori i sve ostalo što je potrebno) odradi do nekih 50.000 eura za stotinjak kvadrata ili je bolje da odustanemo jer će se cijena popeti na puno više? Trebam kompletnu obnovu kupaonice od cca. 3 m2 što uključuje demontažu starih sanitarija, izvođenje novih instalacija (vodovod i kanalizacija), knauf, postavljanje pločica (ca. 20 m2) te novih sanitarija. Kada bi bila walk in a wc kotlić ugradbeni.
Također trebam skidanje pločica u kuhinji (ca. 3 m2) i blindiranje instalacija te prebacivanje istih u dnevni boravak. Priprema za kuhinju. Električarski radovi. Završni zidarski radovi. Pločice u hodniku ca, 3 m2.
Molim za okvirnu ponudu, odnosno ponudu izvođaca radova. Daljnji dogovor bi bio po točnoj izmjeri. Želio bih provjeriti svoju kuću zbog prijašnjih oštećenja od vode i ponovno ožbukati i obojati unutrašnjost. Obrtnik treba dobro govoriti njemački ili engleski. Molimo kontaktirajte me isključivo e-poštom na njemačkom ili engleskom jeziku. U stan u prizemlju prodire voda iz terase. Potrebno je razbiti popločanu terasu, napraviti novu hidroizolaciju i opet napraviti ploču. Stan je prazan, može se prespavati. Slike mogu poslat na e-mail. U starom stanu, zidovi su pokriveni pločama od prešane konoplje. Jedna ploča je oštećena i treba je popraviti. Po mom mišljenju, radovi su slijedeći: - izrezati oštećeni dio ploče - umetnuti neku zamjenu (knauf) - iznivelirati sa ostatkom zida (glet?) - pokriti Rauhfaser tapetom - oličiti cijeli zid. Otvoren sam za druge prijedloge. Trebam ponudu za rušenje dimnjaka zidanog "na zid" u sobi. Dimnjak je srušen iznad deke. Sanaciju zida i deke kad se makne dimnjak i gletanje sobe, cca 36 m2 površine za gletanje. Soba je krečena, ali su zidovi grubi.