Adaptacija kuće
Ferketinec
Adaptacija kupaone, radi o dimenzijama 2,70 puta 1,45. U kupaoni se nalazi kada, umivaonik i još jedna slavina za veš mašinu. Postoje pločice zidne i podne. Htio bih napraviti kompletnu adaptaciju tj. skinuti stare pločice, kadu, umivaonik i staviti nove. Naravno i nove cijevi. Trebam ponudu za renoviranje kupaona 2x (prizemlje i 1 kat), popravak drvenine, popravak - farbanje, struganje željeznih balkonskih ograda (1. kat cca 10 m2, 2 gornji kat cca 10 m2), ograda uz stepenice cca 10 m2. Radovi će biti plačeni sistemom “ključ u ruke” prema dogovoru. Mogućnost boravka u kući za vrijeme radova. Trebala bih ponudu za sanaciju, kako slijedi, prizemnica:
- Podlijevanje kišnice ispod limenog krova, uzrokovalo je prodiranje vode i slijevanje uz zid sa unutarnje strane sobe, treba pokrečiti jedan zid 3 x 3 i sanirati dio ispod žlijeba da ponovno voda ne procuri;
- puknuće zida u istoj toj sobi cijelom visinom zida po sredini, sanacija, gletanje i krečenje
- curenje slavine u kupaoni (neprimjetno - hrđa) uzrokovalo oštečenje drvene ploče na kojoj stoji lavabo i pipa - zamjena radne ploče 3 x 0,60 i ponovna instalacija slavine i lavaboa na radnu ploču, slike prilažem u prilogu. Trebam adaptaciju kupaone i predprostora. Radovi bi obuhvaćali ugradnju kupaonska vrata, lavaboa i kupaonskog namještaja te ugradnju perilice i sušilice veša. Potrebno je razvući električnu instalaciju. Potrebni su i knauferski radovi te gletanje i bojanje zidova. Trebam ponudu za uređenje potkrovlja. Treba napraviti slijedeće:
- podignuti nivo poda u dijelu prostorije 10 m2 (fermacell)
- lijepljenje stirodura na zidove, armiranje sa mrežicom, žbukanje i navlačenje sepa.
Kako ne ide sve ovo na sve zidove u ponudi je potrebna cijena po m2 za
- lijepljenje stirodura
- armiranje sa mrežicom
- žbukanje
- navlačenje sepa
U ukupni račun će se zbrojiti koliko je nečega od gore navedenog napravljeno
3. – prekrivanje stropa sa stropnim panelima uz drvenu konstrukciju (letve) ili prekrivanje sa alu profilima i knaufom
4. – lijepljenje već gotovih profila od stiropora na obod krova (sjeverna i bočne strane krova) te premaz prajmerom i fasadnom bojom. Trebala bih ukloniti cca 9 m2 stropa s ciljem spajanja tavana sa stanom. Tavan je potrebno obložiti knaufom i toplinski izolirati te preostalih 9 m2 tavanskog poda (dio stropa koji je prestao) obraditi. Demontaža spuštenog stropa u povrsini od 42 m2, rušenje kupaonice (uključena dva pregradna zida), izravnavanje poda (na podu je kulir) kao priprema za postavu parketa. Zbrinjavanje otpada. Prostor je u prizemlju.