
Adaptacija kuće
Katoličko Selišće
Potrebna mi je ponuda za zamjenu postojećih krovnih kućica. Demontaža postojećih, izrada i montaža novih te sanacija nakon ugradnje novih, špaletiranje, knauf, gletanje... Impregnacija dva manja vanjska zida u lođi, zaštita od vlage i nanošenje izolacije / vodootporne gips ploče. Završno bojanje, zajedno sa stropom. Trebam zatvoriti unutarnje stepenice za kat, drvene su građe. Izvana do potkrovlja napraviti vanjske stepenice, prostora ima, to će biti ulaz u potkrovlje. Potkrovlje je sada uređeno, pregrade su od cigle i većim dijelom knaufa, potrebne su manje izmjene / preinake, površina je cca 75 m2. Izmjena kompletne stolarije. Postavljanje novih podova u dijelovima koji se mijenjaju, instalacija za kuhinju. Postoji na katu voda, kupaona i wc. Završni radovi i bojenje zidova, Molim okvirnu ponudu izvođača. Trebam skidanje lamperije sa zidova, kuhinja i hodnik. Nosači zidne WC školjke su popustili te su pločice oko školjke popucale. Pločice bi trebalo promijeniti i školjku dodatno učvrstiti. Uređenje potkrovlja, postavljanje knaufa 100 m2, tražim majstora. Trebam pripojenje lođe ostatku stana: Lođa je s vanjske strane zatvorena PVC prozorima i bivši vlasnici su ju oblozbložili sa svih strana stiroporom od 3 cm, a na podu lođe su postavili laminat i za sada nismo primjetili znakove vlage / prokišnjavanja.
* Pregrada između lođe i ostatka stana (duljine 3,6 m) je drvena / knauf koji bi trebalo srušiti, zajedno s prozorima.
* Radijator (duljine 80 cm) koji se nalazi uz tu drvenu pregradu bi trebalo pomaknuti uz zid prilikom pripojenja lođe.
* Razina poda lođe (na kojoj je laminat) je par cm (4 - 5) viša u odnosu na stan. To bi trebalo procijeniti i poravnati.
* Trebalo bi ukloniti sav stiropor kojim je lođa obložena, procijeniti stanje hidroizolacije, a iako nismo primjetili prokišnjavanje, brine nas stiropor na stropu lođe koji se odvojio.
* Ponovno postavljanje termoizolacijske obloge
* Bitna nam je dobra procjena hidroizolacije i ako je moguće da se napravi sve da se ona osigura.
*** od radova bi odustali ako nije zajamčena dobra hidroizolacija jer smo na zadnjem katu