Adaptacija kupaone
Milohnići
Trebam ponudu majstora za kulir, koji zna postaviti kulir iznad ulaznih vrata (nakon potresa iznad nekih stanova je otpao kulir i dijelovi žbuke). Radi se o neboderu i ne znam točno o koliko se stanova radi jer nisam predstavnik stanara, ali plaćanje kulira i radova bi išlo iz pričuve (dakle preko računa). Trebam ponudu za adaptaciju stana, trebam zidara za žbukanje i zatvaranje otvora vrata. Potrebni su grubi građevinski radovi na gornjem katu kuće, većinom je odrađeno što se tiće prozora i zidova, no preostalo je podosta posla. Potrebno je napravit stubište za ulaz, zatvorit zid, ostavit mjesto gdje bi išla vrata i ostale sitnice. Nakon tih radova biti će potrebni vodoinstalacijski i električarski radovi. Sveukupni prostor je veličine od 50+ kvadrata. Najbolje pogledati. Trebam popravak kupaonskih pločica na par mjesta u kupaonici i neke sitnije radove po maloj garsonjeri: zamjena utičnica, svjetla-lustera, stavljanje tapete na jedan zid, slaganje nekoliko polica / ormarića. Renoviranje kamene konobe od 30 m2. Osnovni radovi: ukopavanje cca 30 - 40 cm, hidroizolacija poda, postavljanje vodovodnih i kanalizacijskih cijevi, postavljanje estiha, čišćenje i ravnanje zidova, sanacija stropa od drvenih greda, čišćenje i fugiranje kamene fasade. Trebam majstore za adaptaciju kupaonice nekih 4 do 4 i pol kvadrata podne površine. Zanima me okvirna cijena. Uklanjanje stare sanitarije i pločica, postavljanje novih vodovodnih cijevi te postavljanje sanitarije. Postavljanje novih keramičkih pločica. Na vikendici je potrebna izrada te ukoliko ste u mogućnosti ponuditi sljedeće, molila bi da me kontakirate radi više informacija:
· Stolarija mora koeficijent prolaska topline U (W/m2K) imati jednak ili manji od 1,4 za komplet (Uw), odnosno 1,1 za staklo (Ug)
· Strop i krov mora koeficijent prolaska topline U (W/m2K) imati jednak ili manji od 0,2 – u naravi to je 18 cm mineralne vune
· Fasada mora koeficijent prolaska topline U (W/m2K) imati jednak ili manji od 0,25 – u naravi to je 14 cm EPSa ili 12 cm mineralne vune
· Sunčani kolektori za pripremu tople voda moraju imati stupanj korisnog djelovanja od najmanje 70%
· Ugradnja sustava s kotlom na drvnu sječki / pelete za grijanje potrošne vode i / ili prostora mora imati stupanj korisnog djelovanja najmanje 85%
· Ugradnja novog sustava s dizalicom topline za grijanje potrošne vode i / ili prostora ili za grijanje i hlađenje A energetske klase:
zrak-voda, voda-voda i zemlja-voda uz GWP -< 2150.
Ugradnja novog sustava s fotonaponskim pretvaračima za proizvodnju električne energije u samostalnom ili mrežnom raduzmjena starog krova s izradom i postavljanjem novog Izlazak na teren i izmjera je obavezna. Nemam nacrte i potrebne mjere.