Adaptacije i radovi u interijeru

Adaptacija kupaone

Poljana Sutlanska


Vasnik sam stana na dva nivoa sa suterenom (konobom od 60 m2). U konobi prodire voda, velika je vlaga. Potrebna je hitna sanacija iznutra. Potrebno mi je preuređivanje tavanskog prostora u stambeni u vlastitoj kući, veličine 110 kvadratnih metara. Naime, trenutni tavanski prostor je "štukatur" i nema riješeno pitanje ulaza u prostor osim ljestvi. Kuća ima veliki haustor od 25 kvadratnih metara iz kojega bi gradili ulaz u potkrovlje. Napominjem kako nemam izrađen niti jedan projekat. Podstanari su crijevo za vodu veš mašine stavljali u sifon i sad je voda probila po stropu donjeg kata. Molim za ponudu sanacije stropa. Prilažem sliku oštećenja. Tražim tvrtku koja se bavi internim renoviranjem. Moramo podijeliti sobu gipsanim pločama, staviti vrata za svaku novu sobu, pomaknuti luster, otvoriti prozor na vanjskom zidu za jednu od prostorija. Također je potrebno napraviti polukatu i ukloniti kamin. Trebam kompletno renoviranje kuhinje: skidanje starih pločica i stavljanje novih na zid (cca 6 m2); stavljanje novih pločica na pod (cca 6 m2); zamjena vodovodnih cijevi u zidu, krečenje plafona (cca 6m2) i ostatka zida iznad pločica (cca 6 m2); skraćivanje plinske cijevi do bojlera i dizanje istog za 20 cm. Trebam ponudu za adaptaciju i proširenje kuće. Tražim izvođača građevinskih radova za adaptaciju postojeće kuće cca 56 m2 i nadogradnju novog dijela kuće cca 60 m2 na postojeći dio. Visoka prizemnica, cca 110 m2 stambenog prostora u prizemlju i potkrovlju. Dvije terase u prizemlju od ukupno cca 15 m2 i dva balkona u potkrovlju ukupno cca 6 m2.
Postoji građevinska dozvola, s radovima se može početi po dogovoru. Zgrada je koncipirana na način da čini dva volumena – jedan na mjestu gdje je bila postojeća zgrada u kojem su smještene servisne prostorije kao što su spremište, kotlovnica, kupaonica te stubište i dvije sobe te drugi volumen pravokutnog oblika smješten južno od prvog volumena u kojem je smješten veliki otvoreni dnevni boravak s izbom i izlazom na terasu koja je dijelomično natkrivena. Na katu su smještene tri spavaće sobe i kupaonica te balkoni. Konstrukcija zgrade će biti od armiranobetonskih horizontalnih i vertikalnih serklaža s ispunom od blok opeke. Stropne ploče će biti armiranobetonske. U prizemlju će zidovi dijelomično biti armiranobetonski. Krov će biti drveni kosi dvostrešni s krovnim kućicama. Nosivu konstrukciju predmetne stambene zgrade čine armiranobetonski zidovi u prizemlju te zidovi od blok opeke debljine 25 cm sa armiranobetonskim horizontalnim i vertikalnim serklažima. Stropne ploče će biti izvedene od armiranog betona debljine 16 cm sa slojem plivajućeg poda.
Zgrada ima građevinsku (bruto) površinu od 260,39 m², stambene je namjene s jednom stambenom jedinicom. Visine je P + 1 – prizemlje i kat. O detaljima možemo nakon inicijalne okvirne ponude.