
Adaptacija kupaonice
Bjelovar
Strop na plafonu je dobio “trbuh” i trebalo bi popraviti da ne otpadne, tražim majstora. Trebalo bi izbacit kadu, postavit kanalicu i pločice na mjesto gdje je bila kada. Trebam ponudu za oblaganje knaufom krovne šupljine (ravno spuštanje stropa) uz toplinsku izolaciju kamenom vunom u debljini 15 cm. Vaš rad i materijal (ili eventualno moj materijal). Radi se o stambenom prostoru površine 140 m2. Strop se finalno boja u bijelu boju. Prostor od 20 m2 - skidanje tapeta, sređivanje i farbanje zidova, skidanje parketa, stavljanje laminata, uklanjanje plinske peći / kamina, nova vrata (harmonika), postavljanje vodilica za struju. Termoizolacija stubišnog zida, dimenzije cca 6 m x 2,8 m. Trebam ponudu za ravnjanje zidova bazena, postavu izolacije, postavljanje mozaika i fugiranje. Na I. katu i zasebnoj stambenoj jedinici planira se uklanjanje dijela nosivog zida s nadvojem i jednim stolarskim vanjskim otvorom. U sklopu rekonstrukcije također uklanjaju se svi pregradni zidovi koji nemaju nosiva svojstva. Prvotno je u zoni planiranog zahvata, a radi statičke stabilnosti, s unutarnje strane konstrukcije potrebno prihvatiti dio stropne ploče iz statičkog proračuna Projekta konstrukcije izrađenog u srpnju 2001. Godine.
Gornja ploća se pridržava drvenom gredom 14/14 cm koja je poduprta podupiračima svakih 50 cm (vidi skicu projektiranog stanja). Oslonac je potrebno izvesti što bliže zoni rekonstrukcije a ne dalje od 30 cm od unutarnje strane zida koji se uklanja. Nakon podupiranja može se pristupiti uklanjanju stolarije, demontaži fasadne obloge i postepenom uklanjanju zida i armiranobetonskog nadvoja.
Nakon uklanjanja istih od podne konstrukcije do stropa pristupa se obradi ležajeva armiranobetonske grede. Potrebno je „uštemati“ 10 cm vertikalnih serklaža kako bi se ugradila armatura priložena u skici ovog elaborata. Prethodno je potrebno izvesti oplatu te ugraditi armaturu. Kako bi se beton mogao odgovarajuće ulijevati u oplatu potrebno je u unutranjem dijelu na tri mjesta napraviti prodore na ulošcima stropnog fert sustava kako bi se beton klase C25/30 mogao odgovarajuće ugraditi. Po izvedbi armiranobetonske grede potrebno je obavljati odgovarajuću njegu betona i pridržavati nosivi sustav najmanje 28 dana od ugradnje. Prije betoniranja potrebno je odobrenje projektanta elaborata. Greda je 30 x 30 cm, duljine 275 m.