Adaptacije i radovi u interijeru

Adaptacija kupaonice

Hrženica


Trebam majstora za obradu špaleta i postavljanje klupica za 3 prozora. Imam kuću zidanu od ytonga, uključivo s bijelim stropom. Planiram urediti dio potkrovlja, pa bih iz dnevnog boravka izgradio stubište.
1. Da li je moguće probiti naknadni otvor za stubište u bijelom stropu, a da se ne ugrozi statika ostatka stropa?
2. Trebam majstore koji mogu to kvalitetno izvesti? Vlasnik sam kuće koja je u srednjem roh-bau stanju. Zatvorena je no nema fasade te su unutra goli zidovi. Napravljeno je idejno rješenje s nacrtima (idejno, ne izvedbeno).
Potrebna mi je firma koja je u stanju samostalno dovesti kuću u useljivo stanje prema idejnom projektu. To uključuje ali nije limitirano sa: postavljanje fasade, drenažni opkop oko kuće, postavljanje izolacije krova, unutarnji knauf, struja / voda / plin (djelomično izvedeno), kanalizacija, grijanje, izrada i postavljanje namještaja po mjeri, rasvjetnih tijela, električnih prekidača, postavljanje podnih obloga. Trebamo kompletnu renovaciju dvije kupaonice. Jedna kupaonica ima 4 m2, a druga 2,5 m2. Treba nam sljedeće:
- demontaža sanitarne opreme i pločica u obje kupaone
- nabava i ugradnja polietilenskih troslojnih vodovodnih cijevi za toplu i hladnu vodu
- nabava i ugradnja kanalizacionih PVC cijevi za odvod kućne kanalizacije (uklj. gumene brtve)
- nabava materijala, podzidavanje te montaža ležeće kade te ozidavanje kade
- nabava i ugradnja konzolnog vodokotlića
- nabava i ugradnja umivaonika
- nabava materijala te izrada preinaka na električnoj instalaciji
- nabava materijala te izrada preinaka na sistemu grijanja.
Molimo za ponudu po pojedinačnim stavkama. Trebam probijanje otvora za vrata u nosivom zidu u prizemlju obiteljske kuće. Posao mora biti napravljen brzo i kvalitetno. Trebam zidanje dva zida od siporeksa i zatvaranje dvaju vrata isto siporeksom. Zid 1: cca 2.5 x 5 m, zid 2 cca 1.4 x 2.5 m. Adaptacija kupaonice 6 m2. Potrebno je uklonit svu staru sanitariju, uklonit staru keramiku, demontirat staru kadu, montirat novu kanalizaciju i vodovod. U kupaonici bi se nalazio ugradbeni WC, tuš kabina kutna, umivaonik, perilica. U kupaonici se nalazi stari radijator te bi bilo potrebno stavit novi, te promjenit ventil. Tražim majstore za renovaciju kupaonice. Potrebno je iz kupaonice maknuti kadu i bide, postaviti tuš i možda po potrebi izmjestiti cijevi za odvod.... Također trebam i keramičara za postavljanje pločica u kupaonici. Stare pločice bi sami maknuli.