
Adaptacija kupaonice
Prapoće
Trebam ponudu za radove dorade unutarnjih betonskih stepenica u kući. Dakle, potrebno je stepenice doraditi kako bi se na njih moglo staviti gazište. U prilogu šaljem fotografiju stepenica. Ukupno je 16 stepenica. Dimenzija gazišta je 30 x100 cm + međukat 125 x 200 cm. Trebam kompletnu rekonstrukciju stana, Trosoban stan površine 97 m2, visine 3,70. Površina stolarije, profilirana starinska 44 m2, površina parketa 67 m2, površina zidova za bojanje 258 m2, površina za postavljanje keramike 57 m2.
Centralno plinsko grijanje / zemni plin već priključen /, Vaillant bojler i 7 radijatora. Vodoinstalacije za wc s ugradbenim vodokotlićem, umivaonikom i tuš kadom, kuhinjski sudoper.
Molim okvirnu ponudu za standardno bojenje zidova i stolarije, brušenje i lakiranje parketa, postavljanje pločica, centralnog grijanja i vodoinstalacije. Imam stan na garaži cca. 45 m2, trebao bi ga proširiti na betonske stupove u širini 3 * 10 m da bih dobio dodatnih 30 m2 razbijanjem trenutnog zida i produženjem krova sa svim unutarnjim i vanjskim radovima. Trebam ponudu za adaptaciju kupaonice, zamjena pločica, sanitarija te kade walk in tušem, radi se o manjoj kupaonici. Imam 3 mala zida s kojih se ljušti boja zbog vlage, cca 3 m2, koja treba pogletati, staviti mrežicu i pofarbati u bijelo. Obim posla je 3 dolaska u trajanju od oko 1,5 sat. Radi se o lokalu u centru grada i radovi su mogući u jutarnjim satima između 7 i 9.15. Molila bih nekoga tko je pedantan i uredan u radu. Trebalo bi staviti odzračnik nape iz kuhinje na fasadu. Imam Faber napu koja nije spojena na van. Tražim majstora za vrlo specifičan problem u prilogu su fotografije.
Problem je u tome da mi kad pada kiša pokraj PVC prozora u dnevnoj sobi u kutovima dolazi do curenja vode kroz zid (fotografije su u prilogu). Curi s donje lijeve i desne strane prozora pored klupčice. Klupčica na prozoru je dobro postavljena. Silikon na prozoru je obnavljan u “uradi sam” varijanti tek toliko da se pokuša privremeno sanirati problem, ali to nije pomoglo. Ukratko, nejasno je da li je problem u rubovima prozora, ili pušta negdje kroz fasadu. Problem smo pokušavali riješiti i kao zgrada prvo s graditeljem (zgrada iz 2008.) pa onda kroz pričuvu, ali graditelj je propao, a investicija u obnovu fasade se pokazala preskupa i nikad nije napravljena. Navodno je zgrada rađena s kvalitetnim materijalima, ali spojevi nisu dobro izvedeni pa puno susjeda ima sličan ili još gori problem. Kako se to ne riješava, a stan je novi i šteta je da propada, odlučila sam napraviti nešto dugotrajno i kvalitetno o vlastitom trošku.