Adaptacija obiteljske kuće
Miljevci
Adaptacija balkona sa hidroizolacijom i postavljanjem keramičkih pločica. Zanima nas preuređenje prizemlja kuće, kvadrature 180 m2. Trebam majstora za adaptaciju dijela stana - potkrovlje. Rušenje postojećih zidova, vađenje prozora i vrata, zidanje vanjskog i zabatnog zida i izrada dijela krova od šindre i limarija. To je sve otprilike 50 m2. Potrebni su mi radovi bojanja stana od 35 m2. Zidovi i plafon u bijelu boju, a jedan dio zida i dio kupaone u perivu (plastificiranu) boju. Dio zidova je potrebno obraditi gletanjem. Također trebam i obnovu (brušenje, kitanje, bojanje) drvene stolarije – pet štokova, balkonska stijena s vratima, troja sobna vrata, ulazna vrata (samo unutarnja strana). Trebam ponudu za radove adaptacije kupaonice. Površina kupaonice: 5 m2. Planirani radovi: demontaža stare opreme i sanitarija, odvoz otpadnog materijala, izvođenje keramičarskih radova, montaža nove sanitarne opreme, Izvođenje vodoinstalaterskih radova, radovi na elektroinstalaciji.
Potrebno je staru kupaonicu razmontirati (stare pločice skinuti sa zida i poda, kada, elementi). Potrebno je skinuti radijator i vratiti ga nazad po završetku radova. Nove pločice do visine zida minus 20 cm, podne pločice, tuš kada. Kompletno nove instalacije (voda, struja). U paraleli se radi WC 2 m2, koji je odmah do. Veza je odvodna vertikala. Radove trebam što prije. Trebam knauf majstora za zatvaranje nadsvjetla iznad vrata spavaće sobe. Sobno krilo bih kupila novo, a štokove treba obojiti. Dimenzije cca 60 x 50. Naime, razmišljamo o kupnji velikog stana (90 m2 ili više) te kompletnoj adaptaciji uz podjelu na dva manja, jedan za život, a drugi za najam.
Imate li možda iskustva s adaptacijama na zgradama u tom dijelu grada? Tek smo u fazi promišljanja i kalkuliranja, ali kao laicima nam je teško išta procijeniti bez stručnog mišljenja.
Ima li ikakve šanse da se adaptacija (dakle instalacije, podovi, zidovi, prozori i sve ostalo što je potrebno) odradi do nekih 50.000 eura za stotinjak kvadrata ili je bolje da odustanemo jer će se cijena popeti na puno više?