Adaptacije i radovi u interijeru

Adaptacija obiteljske kuće

Žumberak


Želio bih provjeriti svoju kuću zbog prijašnjih oštećenja od vode i ponovno ožbukati i obojati unutrašnjost. Obrtnik treba dobro govoriti njemački ili engleski. Molimo kontaktirajte me isključivo e-poštom na njemačkom ili engleskom jeziku. Trebamo djelomičnu adaptaciju stana u centru grada (ukupne veličine 43 m2) i to:
- soboslikarske radove; sanaciju zidova i bojanje u bijelo
- niveliranje podova između kuhinje i špajze cca 12 m2
- postavljanje podnih pločica u kuhinji i špajzi cca 12 m2
- skidanje starog laminata i postavljanje novog; dvije sobe i hodnik cca 28 m2
- demontaža stare i montaža nove tuš kabine u kupaonici - ugradnja klima uređaja Trebam majstora za zamjenu malog lustera, zamjenu kvake na vratima, učvršćivanje police i popravak manjeg dijela zida nakon potresa (žbuka i oko otvora prozora popucalo). Molim ponude. Trebam majstora za obradu špaleta i ugradnju kamenih klupčica. 4 prozora i dvije balkonske klizne stijene i ulazna vrata, može i nabava klupčica. Trebam adaptaciju kupaone i predprostora. Radovi bi obuhvaćali ugradnju kupaonska vrata, lavaboa i kupaonskog namještaja te ugradnju perilice i sušilice veša. Potrebno je razvući električnu instalaciju. Potrebni su i knauferski radovi te gletanje i bojanje zidova. U kupaonici (oko 2 x 2 m i 2,7 m visine) nekad uređene kuće skinute su zidne i podne pločice sa žbukom te je instalirana nova vodovod i kanalizacijska instalacija. U kupaoni je plinski bojler za centralno grijanje. Instalacija centralnog grijanja postoji, ali sa skinutim radijatorima. Potrebni su radovi:
1.) Žbukanje zidova i betoniranje poda kupaone, tj. stvaranje podloge za pločice
2.) Postaviti pločice podne (manje od 4 m2) i zidne do oko 2 m visine (ukupno zid oko 15 m2
3.) Montirati WC-školjku s kotlićem, umivaonik u WC-u, možda i tuš, ugraditi ventil za ispust vode iz cijevi koje vode na višu etažu (potkrovlje), priključiti sudoper u kuhinji s ugradnjom protočnog bojlera
4) Za centralno grijanje služi plinski bojler i/ili peć na kruta gorivo (desetljećima funkcionirao rad jednog ili drugog, ali ne istovremeno zajedno). Postoji cijela instalacija (sve spojeno: cijevi, pumpe, expanz. komora, ventii, i ostalo) ali radijatori su skinuti. Potrebno je namontirati radijatore i pokrenuti obadvije verzije grijanja (plinsko i na kruto gorivo). Podrazumijeva se da radi jedno ili drugo, ali ne obadvoje istovremeno.
Molim ponudu za radove, koji bi trebali biti dovršeni do 30.travnja. Pločice i aparate kupujem sam u dogovoru s izvođačem. Radovi će se izvoditi sigurno, ali količina ovisi o dosegu financija (vjerojatno, nadam se sve navedeno). Ponudu (poželjno što cjelovitiju iako ne nužno konačnu) molim dostaviti na email. Molio bih informaciju o mogućnosti izvođenja radova adaptacije stana. Radi se o stanu starogradnje iz 60ih, na šestom katu i kvadrature cca 54 - 55 m2 s jednom sobom, kupaonicom, nužnikom, kuhinjom i dnevnim boravkom.
Mijenjali bi elektroinstalacije i dodali nove utičnice, mijenjali bi vodoinstalacije, renovirali wc, te ukoliko je moguće prebacili kuhinju na novu lokaciju. Postojeće zidove bi ogulili i gletali te nanovo krečili. Dizali bi podove te ih nivelirali i obložili laminatom i pločicama. Zanima me informativna cijena po m2 / kom / m’ izvođenja radova i kada bi bili slobodni za iste?