
Adaptacija poslovnog prostora
Batina
Potrebno je sređivanje zidova površine 64 m2 i plafona 26 m2. Gletanje, brušenje i farbanje bijelom bojom. Silikoniranje završetaka oko štokova vrata (2 komada), zatvaranje knaufom cijevi radijatora, cca 15 m dužnih.
Potrebno je skidanje i odvoz 18 m2 starih balkonskih pločica, postavljanje hidroizolacije (Sika) iste kvadrature (18 m2) te postavljanje nove keramike (18 m2). Navlačenje 37 m2 nove balkonske fasade. Demontaža i odvoz balkonskih vrata dimenzije 70 x 250 cm. Demontaža i odvoz željeznog stupa za TV antenu (cca 3 m). Tražim ponudu za kompletno renoviranje kupaone i popločavanje blagovaone po sistemu ključ u ruke. Jedino što bi bio moj posao je odabir pločica i saitarija.
Površina kupaone je 4,83 m2. Pod je cementni tzv. teraco. Na zidovima i kadi ima ukupno 6 m2 pločica.
Površina blagovaone je 3,5 m x 2,5 m ( 8,75 m2) i sada je pokrivena vinaz pločicama.
Potrebno je:
1. Demontirati kadu, umivaonik i slavine te skinuti 6 m2 starih keramičkih pločica i 8,7 m2 vinaz pločica.
2. Promijena instalacije dovoda i odvoda vode te prilagođavanje novim pozicijama
3. Nabava materijala i postava i horizontalne i vertikalne hidroizolacije u dijelu gdje je tuš.
4. Izmjene kod elektroinstalacija
5. Ravnanje zidova žbukom tj. priprema za nove pločice. Ukoliko je potrebno i poda.
6. Polaganje i fugiranje podnih (cca 14 m2) i zidnih (cca 18 m2) keramičkih pločica
7. Izrada police dužine 1,30 m u koju bi se ugradio umivaonik. Materijal bi trebao biti vodootporan.
8. Montaža novog umivaonika, slavine, tuša (koji će biti bez tuš kade), rešetke za odvod vode, staklene tuš stranice
9. Bojenje stropa bijelom bojom
10. Dovoz svog potrebnog materijala uključujući pločice
11. Odvoz i zbrinjavanje svog otpadnog materijala.
Radovi bi se izvodil u 3. mjesecu. Molim navesti i trajanje radova te način plaćanja.
U prilogu šaljem nacrt postojeće kupaonice i skicu buduće. Za sve dodatne informacije i upite stojim na raspolaganju. U mogućnosti sam ponuditi odnosno prikupiti 100% suglasnost stanara i ponuditi terasu naše zgrade kao mogućnost nadogradnje kata cca 300 m2 na atraktivnoj lokaciji u zamjenu za obnovu fasade zgrade te ugradnje dva lifta sa dvorišne strane.Zgrada je iznimno kvalitetne gradnje visine 4 kata, s armirano betonskim dekama i bočnim armiranim serklažama, iznimno stabilna u potresu prošla neoštećeno. Ova ponuda je za sve zainteresirane građevinske tvrtke na obostranu korist. Imamo gotov projekt za visok potkrovlje, površine 100 m² zatvorenog prostora. Zainteresirani smo za izvođenje samih građevinskih radova (“ključ u ruke”), bez materijala i bez instalacija – materijal ćemo osigurati sami, struja i voda nisu potrebni. Molim ponudu s okvirnom cijenom rada i rokom izvođenja. Želimo prekritii strop od lamparije s nekim stiroporom ili nekim sličnim materijalom koji bi se pogletao. Strop ima oko 17 m2 i ima dijelova koji su kosi i po mogućnosti što tanji materija jer je iskjučivo zbog estetske prirode. I da li je uopće dobro prekrivati stiroporom zbog parne brane? Molim cijenu po kvadratu. Uklanjanje oštećenog nosivog zidanog zida u dužini L ≈ 200 cm i formiranje ekvivalentnog nosivog okvira od čeličnih valjanih dvostrukih UNP220 greda oslonjenih na UNP160 stupove ušlicane u zidove / armiranobetonske serklaže, sve prema izrađenom statičkom elaboratu. Trebam ponudu za izradu tuš kade od pločica. Maknuli bi postojeću kadu i željeli bi tuš kadu dimenzija 90 x100 cm.
Zanima nas trošak takve adaptacije.