
Adaptacija
Generalski Stol
Trebala bih ukloniti cca 9 m2 stropa s ciljem spajanja tavana sa stanom. Tavan je potrebno obložiti knaufom i toplinski izolirati te preostalih 9 m2 tavanskog poda (dio stropa koji je prestao) obraditi. Trebam ponudu za građevinske radove rušenja zidova i stubišta, izvedba novih zidova, zamjena VIO i elektroinstalacija; novi parketi i keramika; knauf zidovi i stropovi, sobosliksrski radovi, vanjska stolarija, zamjena krovišta, nova fasada. Tražim izvođača građevinskih radova za adaptaciju postojeće kuće cca 56 m2 i nadogradnju novog dijela kuće cca 60 m2 na postojeći dio. Visoka prizemnica, cca 110 m2 stambenog prostora u prizemlju i potkrovlju. Dvije terase u prizemlju od ukupno cca 15 m2 i dva balkona u potkrovlju ukupno cca 6 m2.
Postoji građevinska dozvola, s radovima se može početi po dogovoru. Zgrada je koncipirana na način da čini dva volumena – jedan na mjestu gdje je bila postojeća zgrada u kojem su smještene servisne prostorije kao što su spremište, kotlovnica, kupaonica te stubište i dvije sobe te drugi volumen pravokutnog oblika smješten južno od prvog volumena u kojem je smješten veliki otvoreni dnevni boravak s izbom i izlazom na terasu koja je dijelomično natkrivena. Na katu su smještene tri spavaće sobe i kupaonica te balkoni. Konstrukcija zgrade će biti od armiranobetonskih horizontalnih i vertikalnih serklaža s ispunom od blok opeke. Stropne ploče će biti armiranobetonske. U prizemlju će zidovi dijelomično biti armiranobetonski. Krov će biti drveni kosi dvostrešni s krovnim kućicama. Nosivu konstrukciju predmetne stambene zgrade čine armiranobetonski zidovi u prizemlju te zidovi od blok opeke debljine 25 cm sa armiranobetonskim horizontalnim i vertikalnim serklažima. Stropne ploče će biti izvedene od armiranog betona debljine 16 cm sa slojem plivajućeg poda.
Zgrada ima građevinsku (bruto) površinu od 260,39 m², stambene je namjene s jednom stambenom jedinicom. Visine je P + 1 – prizemlje i kat. O detaljima možemo nakon inicijalne okvirne ponude. Trebam ponudu za kompletno renoviranje kupaonice. Trebam majstora za obradu špaleta oko prozora zbog toga što su novi PVC prozori ugrađeni. Treba i izvana na kući oko prozora obraditi špalete. Katnica je. Renovacija kupaonice 5,6 m2 u novogradnji 2010. godina. Demontaža sanitarija, kade i pločica 32 m2. Demontaža i montaža bojlera i radijatora. Postavljanje tuš kade s kabinom / wok in, podžbukni tuš / ruža 80 x 120 cm, umivaonika 80 cm, ogledala s lampom i 32 m pločica betonskog izgleda (25 m2 zid i 7 m pod) i ugradnja zidne školjke i knauf. Adaptacija kupaone i postava tuš kabine (ili plitke kade) zajedno s promjenom pločica na bočnim zidovima. Moguće su i druge kombinacije. Promjena pločica na balkonu (prethodno se moraju ukloniti stare koje su tamo već više od 30 godina) te krpanje i farbanje balkona. Samo jedna površina jer su bočne stranice u ukrasnoj cigli.