Adaptacije objekata
Čepin
Ventilacijska cijev nape. Napa je već ugrađena, ali je potrebno ugraditi cijev do nape iz ventilacije. Dvije su opcije: 1. Provlačenje cijevi od nape do vanjskog zida zgrade gdje bi se probio novi otvor za ventilaciju. 2. Provlačenje cijevi od nape do već postojeće ventilacije. Potrebno je probiti dva unutarnja zida da se dođe do ventilacije.
U oba slučaja duljina cijevi bi bila oko 5+ metara. Dio cijevi bi prolazio iznad kuhinjskih elemenata (plostnati profil cijevi). Rupa za provući cijev nape već postoji do vrha kuhinjskih elemenata. Ostatak duljine cijevi bi idealno bilo sakriti gips pločama ili nečim drugim. Pošaljem slike i detalje kad se čujemo. Trebam ponudu za kompletnu adaptaciju kupaonice od cca 3 m2, rušenje kade, izgradnja tuš kabine, mijenjanje pločica, mijenjanje i postavljanje opreme. Garaža, ukupne dimezije cca. 6 x 7 m, visine 3 m sa dva ulaza sa metalnim vratima 2 m x 2,5 m, potrebna kompletna adaptacija:
- izrada termo fasade sa izolacijom 5 cm stiropor
- izrada konstrukcije krova te postava limenog pokrova sa opšivom i odvodnim olukom (postojeće stanje bitumenska ljepenka)
- brušenje metalnih vrata, manji popravak varenjem donje ploće te farbanje 2x temeljna i 2x lak za željezo
- gletanje unutrašnjih zidova i plafona te farbanje unutrašnjom bojom
Dovoljno prostora za rad i dostavu materijala, spremanje materijala u garažu tijekom radova. Sobe su jedna do druge i sve se čuje, trebala bih zvučnu izolaciju bar u jednoj sobi na tom zidu. Može postava izolacije sa knauf pločama. A u drugoj bi se stavio dio i da bude prostor za led svjetlo i tv. Trebam ponudu za kompletnu adaptaciju postojećeg restorana od 90 m2 u 2 stana (jedan veći i jedan manji). Potrebni radovi su struja, plin, voda, podovi, pregradni zidovi, keramika. Potrebno mi je sagraditi jedan zid dimenzija cca 2 m x 2,5 m, na drugom zidu zatvoriti otvor u kojem su stajala vrata klasičnih dimenzija te na trećemu veći dio (veličine klasičnih vrata) otvoriti u obliku luka. Unutar navedenih zidova stajala bi kuhinja, odnosno kuhinjski elementi i uređaji. Ne znam je li potrebno zidati ili knauf. Unutar kuhinje trebat će ostavljati i pločice, no površinu u ovom trenutku ne znam. Potrebna potpuna adaptacija stana, uključujući adaptaciju instalacija, unutarnje i vanjske stolarije, postavljanje laminata umjesto trenutnih parketa itd. Kvadratura stana je oko 80 kvadrata. Po mogućnosti, adaptaciju bi trebalo izvrsiti do zime.