
Adaptacije objekata
Segovina
Tražimo majstore za uređenje caffe bara. Obnova dijela poda na kojem je linoleum, krečenje prostora, promjena lustera i utičnica, popravak drvene terase. U kupaonici (oko 2 x 2 m i 2,7 m visine) nekad uređene kuće skinute su zidne i podne pločice sa žbukom te je instalirana nova vodovod i kanalizacijska instalacija. U kupaoni je plinski bojler za centralno grijanje. Instalacija centralnog grijanja postoji, ali sa skinutim radijatorima. Potrebni su radovi:
1.) Žbukanje zidova i betoniranje poda kupaone, tj. stvaranje podloge za pločice
2.) Postaviti pločice podne (manje od 4 m2) i zidne do oko 2 m visine (ukupno zid oko 15 m2
3.) Montirati WC-školjku s kotlićem, umivaonik u WC-u, možda i tuš, ugraditi ventil za ispust vode iz cijevi koje vode na višu etažu (potkrovlje), priključiti sudoper u kuhinji s ugradnjom protočnog bojlera
4) Za centralno grijanje služi plinski bojler i/ili peć na kruta gorivo (desetljećima funkcionirao rad jednog ili drugog, ali ne istovremeno zajedno). Postoji cijela instalacija (sve spojeno: cijevi, pumpe, expanz. komora, ventii, i ostalo) ali radijatori su skinuti. Potrebno je namontirati radijatore i pokrenuti obadvije verzije grijanja (plinsko i na kruto gorivo). Podrazumijeva se da radi jedno ili drugo, ali ne obadvoje istovremeno.
Molim ponudu za radove, koji bi trebali biti dovršeni do 30.travnja. Pločice i aparate kupujem sam u dogovoru s izvođačem. Radovi će se izvoditi sigurno, ali količina ovisi o dosegu financija (vjerojatno, nadam se sve navedeno). Ponudu (poželjno što cjelovitiju iako ne nužno konačnu) molim dostaviti na email. Kupila sam stan kojeg želim djelomično adaptirati. Trebam ponudu za radove. Znači u stanu bi trebalo napraviti slijedeće:
- otvoriti prolaz između kuhinje i dnevnog boravka (ne znam da li je u pitanju nosivi zid ili nije);
- dva manja zidića (koji su "šuplji") između dviju soba srušiti i napraviti jedan novi pregradni zid pola metra dalje;
- u kupaonici jedan dio zida srušiti kako bi se kupaonica malo povećala i napraviti dva nova zida. Ne znam da li sam dobro objasnila, ali pretpostavljam da će netko doći vidjeti stan i zatim napraviti ponudu. Imam također namjeru i adaptirati kupaonicu kompletno (izmjena cijevi, nove pločice, postavljanje sanitarija i električne grijalice)
Zgrada nema lifta. Stan je trenutno prazan (nitko u njemu ne živi). Trebamo ponudu za uređenje stubišta stambene zgrade. Farbanje zidova i farbanje stubišne ograde. U prilogu možete vidjeti dokument u kojem se više manje sve opisuje. Tražim majstora za postavu zidnih obloga ck 60 m2, hitno. Trebam majstora za obradu špaleta i ugradnju kamenih klupčica. 4 prozora i dvije balkonske klizne stijene i ulazna vrata, može i nabava klupčica. Trebam ponudu za adaptacijske radove preuređenja tavana u stambeni prostor.