
Arhitekt
Donji Sroki
Želimo druge godine početi raditi tavanski stan. Prostor ima nekih 98 m2. Krov je napravljen i PVC stolarija je postavljena. Iznutra treba napraviti sve pregradne zidove, instalacije itd. no nas zanima samo nekoliko načina rasporeda prostorija iznutra. Ne želimo previše zatvoren prostor (šturo na sredini hodnik i sa svake strane sobe) nego da bude dobro iskorišten prostor i također nam je važno da bude estetski lijepo.
Prostorije bi bile: kupaona, malo veća spavaća soba, dvije manje sobe te kuhinja, blagavaona i dnevni boravak otvoreno. Koliko bi otprilike to koštalo i kakav je način, dođete kod nas, napravite nacrt, koliko dugo se čeka, kako se plaća? Trebam ponudu za projekt obnove obiteljske kuće nakon potresa, ukupno oko 180 m2. Trebamo arhitekta za izradu projektne dokumentacije (za početak stručni savjet i idejni projekt, a kasnije glavni) za nadogradnju obiteljeske kuće 150 m2. Planiramo nadogradnju terase dužinom cijele kuće, pojačati stubište, bočna strana kuće, ulaz na 1. kat I natkriti isto. Terasa bi se podijelila na prostoriju (ili 2 manje sobe) I dio za boravak na terasi. Ispod terase, prizemlje, produljio bi se ulaz u kuću - betonirao ulazni dio. Cijeli object bi se trebao zaokružiti kao jedna lijepa cjelina. Trebat ćemo svu dokumentaciju (za građevinsku, za nadograđeni dio), kasnije etažiranje (prizemlje i 1.kat). Radovi bi mogli započeti po dogovoru, kada se sve riješi. Tražim arhitekta za idejno uređenje kuće od 300 m2 na 3 etaže i za uređenje 200 m2 u pomoćnim zgradama. Zamislio sam dodatne kupaonice, a neka vrata bi zamjenio zidovima i obrnuto. Treba nacrtati put vode, kanalizacije, struje. Trebam ishodovanje građevinske dozvole za montažnu kuću od 64 kvadrata s galerijom od 30 kvadrata, zanima me cijena cijelokupne projektne dokumentacije za ishodovanje građevinske dozvole. Tražimo arhitekta za projektiranje obiteljske kuće od 200 m2 brutto ( prizemlje i kat, 100 m2 tlocrtno) te pomoćna zgrada 50 + 15 m2 terasa.
Uz navedeno bilo bi potrebno snimiti stanje postojećih građevina na zemljištu zbog umanjenja komunalnih i vodnih doprinosa. Geodetski elaborat je nedavno napravljen. Trebam geodeta i arhitekta te izvođača radova za poslovni objekt. Objekt se sastoji od podruma i dvije etaže plus potkrovlje.
Objekt treba sadržavati Fitnes klub u podrumu i prizemlju. Na prvom katu trebaju biti 2 - 4 mala lokala i jedan veliki lokal. Potkrovlje je predviđeno za kancelarije. Parcela je veličine 780 m2 a širina je do ulice je 13.5 m.