Instalaterski radovi

Atestiranje elektroinstalacija poslovnog prostora

Bilje


Trebam ponudu za atestiranje elektroinstalacija za poslovni prostor koji je već bio korišten kao takav, redovni atest za struju i grijanje. Trebao bih na legaliziranu klet priključiti struju jer je pri kraju razvađanje ukopanog kabla uz cestu. Potreban mi je u ovom trenutku minimum rasvjetnih tijela i utičnica uz atest, jer namjeravam, kasnije, preuređivati klet u istim gabaritima. Javljam se sa upitom za ponudu za ispitivanje električnih instalacija za potrebe ponovnog uključenja struje od strane HEP-a. Mi smo kupovinom na javnoj dražbi došli u posjed dodatnog poslovnog prostora, poslovni prostor je na istoj adresi pored našeg, u kojem je bivšem vlasniku (koji je u stečaju) bila isključena struja još 2014. godine.
U prilogu je u jednom dokumentu 2 (HEP-ova) obrasca, a u drugom nekakvu prostornu shemu koju sam ručno napravio čisto da dobijete dojam i dovoljno informacija za sastavljanje ponude, a svakako ako imate pitanja ili sami prethodno želite pogledati prostor možete mi se javiti za dogovor. Radi se o poslovnom prostoru, 97 m2. Odobrena priključna snaga je 13,8 kw, a informaciju sam saznao od službenika na šalteru u HEP-u. Od papira / dokumentacije vezano za HEP od prethodnog vlasnika nemamo ništa osim nekih iz 2010 godine računa i opomena.
HEP traži da se instalacije ispitaju i dokumenti ovjere od strane ovlaštenog električara, jer je prostor isključen više od 3 godine.
Dokumentacija se sastoji od „Potvrde o uporabljivosti izvedene električne instalacije“ uz koju idu 2 obavezna priloga:
1. jednopolna shema ….
2. Izjava ispitivača električne instalacije
Ljubazno molim ponudu u kojoj navedite i u kojem roku možemo očekivati izvršenje i dokumentaciju. Trebam ponudu za atestiranje elektroinstalacija za ispunjavanje minimalnih tehničkih uvjeta. Zanima me mogući termin te cijena za 50 - 60 m2 prostora. Trebam ponudu za atestiranje elektroinstalacija, za punjač za električna vozila. Treba napraviti atest električnih instalacija da bi se moglo zatražiti ponovno uključenje od elektre pošto je bilo isključeno duže od 3 godine. Izvršena je promjena ormara s osiguračima te je ugrađena fidova sklopka. Postavljene su 2x sonde za uzemljenje međusobno razmaknute 5 m te povezane gromobranskom trakom. Ugrađen je i ormarić na tavanu s posebnom kutijom unutra s 3x automatska pancira od 35A. Struja je trofazna. Ugrađeno je jedno rasvjetno tijelo s prekidačem te jedna utičnica. Naslijedila sam kuću i već tri godine nema strujnog priključka. Pisala sam u HEP, hoćemo ponovno uključenje, ali mi traže Potvrdu ovlaštenog instalatera da su instalacije ispravne. To moram da predam sa zahtjevom za uključenje.