
Atestiranje elektroinstalacija poslovnog prostora
Primorsko goranska i Istarska županija
Trebam ponudu za ispitivanje elektroinstalacija u kući za odmor, zamjenu razvodne kutije i zamjenu električnog bojlera. "Izjava o završenom pregledu i ispitivanju električne instalacije" i "Potvrda o uporabljivosti izvedene električne instalacije".
Uzeo sam stan u najam. Za priključenje električne energije mi je potrebna "Izjava o završenom pregledu i ispitivanju električne instalacije" i "Potvrda o uporabljivosti izvedene električne instalacije". Instalacija je testirana i ispravna je, ali mi treba dokument koji mogu predati HEP-u. Što se mene tiče, ne morate uopće dolaziti na lokaciju, nego možete samo poslati dokumente. Tražim što jeftinije kako dobiti gore navedene dokumente. Javljam se sa upitom za ponudu za ispitivanje električnih instalacija za potrebe ponovnog uključenja struje od strane HEP-a. Mi smo kupovinom na javnoj dražbi došli u posjed dodatnog poslovnog prostora, poslovni prostor je na istoj adresi pored našeg, u kojem je bivšem vlasniku (koji je u stečaju) bila isključena struja još 2014. godine.
U prilogu je u jednom dokumentu 2 (HEP-ova) obrasca, a u drugom nekakvu prostornu shemu koju sam ručno napravio čisto da dobijete dojam i dovoljno informacija za sastavljanje ponude, a svakako ako imate pitanja ili sami prethodno želite pogledati prostor možete mi se javiti za dogovor. Radi se o poslovnom prostoru, 97 m2. Odobrena priključna snaga je 13,8 kw, a informaciju sam saznao od službenika na šalteru u HEP-u. Od papira / dokumentacije vezano za HEP od prethodnog vlasnika nemamo ništa osim nekih iz 2010 godine računa i opomena.
HEP traži da se instalacije ispitaju i dokumenti ovjere od strane ovlaštenog električara, jer je prostor isključen više od 3 godine.
Dokumentacija se sastoji od „Potvrde o uporabljivosti izvedene električne instalacije“ uz koju idu 2 obavezna priloga:
1. jednopolna shema ….
2. Izjava ispitivača električne instalacije
Ljubazno molim ponudu u kojoj navedite i u kojem roku možemo očekivati izvršenje i dokumentaciju. Trebam ponudu za atestiranje elektroinstalacija za poslovni prostor koji je već bio korišten kao takav, redovni atest za struju i grijanje. Trebam ponudu električara za atestiranje elektroinstalacija, poslovni prostor. Trebam ponudu za atestiranje elektroinstalacija u poslovnom objektu (cca 60 m2) za potrebe MTU. Trebam ponudu za atest struje zbog uzimanja strujnog priključka - privatna kuca izgrađena 1972 godine. Razdvajanje instalacija za 2 kućanstva. Zamjena razvodne table sa klasičnim osiguračima (ca: 30 priključaka).