Gradnja, grubi radovi

Betoniranje temelja kuće

Gornja Bučica


Hitno bi nam trebao pošteni izvođač građevinskih radova za izgradnju jedne recimo kocke uz dosadašnji objekt 5 x 4 m, prilaz tom objektu je vrtu i dogradnja pristupnih skalina nastavljajući se na postojeće..potrebno iskustvo, također bi trebalo na postojećoj terasi izgrađenoj od punih cigli napraviti vanjsku izolaciju. Prostor unutrašnji cca 50 m2. Trebam ponudu za montažnu halu dimenzije 10 x 20 m, visine 5 / 6 m, panel debljine 8 cm. Čelična konstrukcija. Isto tako trebam i pripremu za halu zemljani radovi i betoni. Trebam ponudu za popravak krovišta i izgradnju novog dijela cca. 50 m2. Imam krov na dvije vode. Prvi dio bi ostao isti, zamijena loših greda i dasaka, iskoristio bi grede i daske sa drugog dijela krova, znači preslagivanje itd. U biti taj dio krovišta ostaje isti, to je jedna voda ili prvi dio krovišta od cca. 40 m2. Na sljemenu se radi širi (betonski) nadvoj i diže se nadozid cca 1,20 m visine (znači cijela visina drugog dijela krovišta se diže za tih 1,20 m (cca 6 x 8 m) i od druge vode se u biti radi kosi krov dimenzija 8 x 6 m. Nove grede itd. (izolacija, sotokopo ili neka bitumenska podloga jer bih vračao stare kanalice (radi estetike) a pretpostavljam da su već i porozne (preko 100 godina starosti).
Kuća je stara sa širokim zidovima (60 cm). Nadograđivao bih sa ytongom (porobeton). Taj dio krovišta isto Ytongom (bijeli strop). To bi uglavnom (uz neke tesarske radove i drveno stepenište) bilo sve. Ako nudite i glavni projekt, građevinsku i ostalu papirologiju bilo bi super jer osim sadašnjeg stanja imam samo idejni projekt. Trebam ponudu za zidanje objekta od temelja do krova + unutarnji elektro, hidro i zidarski radovi. površina 130 m2. Trebam ponudu za otkopavanje i izoliranje temelja, (tri strane stare kuće su djelomično pod zemljom) 6,0 m. x 8,0 m. Zatim mi treba ponuda za popravak krova ili obnovu krova stari crijep dolje, lim gore i ponuda za sanaciju verande. Iskop i izrada septičke jame i priključenje na instalacije.
Kratak opis: od kuće treba iskopati oko 45 metara cijevi do mjesta za septičku, isto tako od septičke cijev za odvod isto oko 45 m. Ukupno oko 90 -100 m cijevi, od toga računati oko 20 m cijevi preko kojih može proči vozilo kamion od 10 t ili traktor. Trebam ponudu za montažu betonskog roštilja za dvorište. Isti se nalazi u dijelovima, dimenzije su dovoljne za pečenje janjca.
U dvorištu je potrebno najprije napraviti glazuru za roštilj, obzirom da je montaža predviđena na dijelu terena koji prekriva zemlja kamenjem. Na zidu na koji će biti naslonjen roštilj dovedena je struja (potrebna za potrebe roštilja....).