
Betoniranje temelja kuće
Vučak
Trebam ponudu za uslugu kopanja bagerom. Za potrebe izgradnje sustava cestovne rasvjete u potrazi smo za kvalitetnim izvođačem armiranobetonskih temelja za rasvjetne stupove. Potrebno je iskopati jame za temelje uz cestu te zašalovati i izbetonirati temelje s armaturom i sidrenim vijcima (ankerima), sve prema nacrtima. Regulaciju prometa tijekom izvođenja radova dogovara tvrtka s tehničkom jedinicom. Temelji su armirano-betonski klase betona C25/30, XC4 dimenzija:
- a × b × t = 100 × 100 × 110 cm, 27 komada za stupove visine 10 metara
- a × b × t = 140 × 140 × 160 cm, 30 komada za stupove visine 14 metara
Temelje treba armirati armaturnim šipkama klase B500B, fi 8 mm prema nacrtima.
U temelje je potrebno ugraditi sidrene vijke klase čelika S355J2 prema nacrtima. Sidrene vijke je prije spuštanja u oplatu (šalung) potrebno prethodno povezati u kruti koš zavarivanjem dodatnih armaturnih šipki fi 8 kako bi se osigurala njihova vertikalnost kod ugradnje i za vrijeme uporabe. Kod montaže sidara koriste se metalne šablone koje će Vam biti dostavljene zajedno sa potrebnim brojem sidara (ankera):
- 4 x M24 . . . 857 mm , 4 x 27 = 108 komada za stupove visine 10 metara (dobavlja naručitelj)
- 8 x M24 . . . 857 mm , 8 x 30 = 240 komada za stupove visine 14 metara (dobavlja naručitelj)
Molimo ponudu koja uključuje sav rad i sav materijal (osim ankera) za sve navedeno. Trebam ponudu za izgradnju obiteljske prizemnice ukupne unutarnje kvadrature 148 kvadrata, na ravnoj parceli. Trebam ponudu za izgradnju u varijanti ključ u ruke. Početak gradnje potreban ove tekuće godine. Ponuda potrebna za prijavu na apn sa pripadajućim troškovnikom. Trebamo majstora za građevinske radove, koji bi odradio šalanje, armiranje i pomoć pri betonaži škarpe 13 m dužine. Trebam ponudu za dovoz šute za nasipanje jarka; a potom dovoz fine zemlje za nasipanje većeg vrta i za nasipanje gornjeg sloja tog jarka; bilo bi poželjno to sve poravnati; postoji mogućnost da vidite prostor prije samih radova. Trebam ponudu za postavljanje dvorišnih kocki. Trebam ponudu za građevinske grube radove na gradnji kuće 320 brp, samo ruke, oplata i betoniranje.