Čišćenje dimnjaka
Bošnjaci
Uslijed nevremena su krovovi i dimnjaci naših zgrada pretrpjeli materijalnu štetu. Osim štete koja je opisana niže, kontaktirali smo dimnjačara koji je izradio dimnjačarski stručni nalaz vezano za navedenu štetu i mogućnost korištenja dimnjaka.
Molim ako ste u mogućnosti da nam napravite ponudu za izvođenje sanacijskih radova i dovođenje dimnjaka u ispravno stanje za sva 3 ulaza zajedno i za svaki ulaz zasebno. Dimnjake nije potrebno obavezno zidati ako postoji nekakvo drugo optimalnije rješenje.
GSKG je Upravitelj sva 3 ulaza te je s GSKG potrebno koordinirati sve potrebne radove, a za pristup krovu, možete se obratiti predstavnicima. Zidani dimnjak na obiteljskoj kući "razdrman" je od potresa (vanjski dio). Cigle su se pomaknule. Koristimo ga za plinski bojler. Dosta nam je hitno, jer se bojimo još potresa. Trebam izradu dimnjaka od prizemlja do 1. kata do vrha krova sa vanjske strane kuće. Rušenje starog dimnjaka sa lakšom renovacijom krova na mijestu gdje je bija stari dimnjak. Ako se dogovorimo radovi mogu početi od 1. sljedećeg mjeseca. Potreban je limar za izradu opšava oko inox dimnjaka, trebam ponudu. Trebam majstora za rad oko dimljaka, prokišnjava, krov rađen 2005., u pitanju su tri dimljaka. Trebam krovopokrivača za opšav i popravak dimnjaka, pala je betonska kapa sa dimnjaka i razbila crijep na krovu koji isto treba sanirati. potreban izlazak na teren i snimka stanja. Vlaže se zidovi koji su povezani s dimnjakom. Izolacija dimnjaka i postavljanje rešetke na otvor koji se nalazi s boćne strane.