
Daskanje i pokrivanje krovišta
Donja Stupnica
Kuća mi je pokrivena limenim krovom. Na vrhu krova na jednom mjestu počelo mi je prokišnjavati. Drugi problem: Potrebno je postoječu odvodnu cijev sa žljeba krovišta garaže pravilno spojiti na drugu cijev kojom se voda odvodi od garaže. Trebam ponudu krovopokrivača za izradu limenog krova. Potrebno je prekriti površinu od 50 m2 s vašim materijalom (trapezasti lim niski val). Molimo ponudu za limarske radove montaže novih olukova, lim. Odvoz starih, plastika. cca 70 m2 kuća. Na vikendici je potrebna izrada te ukoliko ste u mogućnosti ponuditi sljedeće, molila bi da me kontakirate radi više informacija:
· Stolarija mora koeficijent prolaska topline U (W/m2K) imati jednak ili manji od 1,4 za komplet (Uw), odnosno 1,1 za staklo (Ug)
· Strop i krov mora koeficijent prolaska topline U (W/m2K) imati jednak ili manji od 0,2 – u naravi to je 18 cm mineralne vune
· Fasada mora koeficijent prolaska topline U (W/m2K) imati jednak ili manji od 0,25 – u naravi to je 14 cm EPSa ili 12 cm mineralne vune
· Sunčani kolektori za pripremu tople voda moraju imati stupanj korisnog djelovanja od najmanje 70%
· Ugradnja sustava s kotlom na drvnu sječki / pelete za grijanje potrošne vode i / ili prostora mora imati stupanj korisnog djelovanja najmanje 85%
· Ugradnja novog sustava s dizalicom topline za grijanje potrošne vode i / ili prostora ili za grijanje i hlađenje A energetske klase:
zrak-voda, voda-voda i zemlja-voda uz GWP -< 2150.
Ugradnja novog sustava s fotonaponskim pretvaračima za proizvodnju električne energije u samostalnom ili mrežnom raduzmjena starog krova s izradom i postavljanjem novog Izlazak na teren i izmjera je obavezna. Nemam nacrte i potrebne mjere. Adaptacija krovišta sve zajedno 380 m2, potrebno je skinuti salonit ploče i štafle,180 m2 podaskati, folija, letva, kontra letva, limeni pokrov imitacija crijepa smeđa mat boja + 200 m2 skinuti salonit ploče i štafle, poletvati (bez daske) pokrov lim imitacija crijepa tamno smeđa mat. Žljebovi 90 m, vjetar lajsne 40 m. Trebam ponudu krovopokrivača. U krovnoj konstrukciji (rogovi, grede) imam kako se vidi rupa do rupe, crvi koji se nalaze u drvetu. Tražim stručnu osobu ako je moguće da dođe kod mene na lice mjesta da pogleda kakvo je stanje krovišta i što napraviti? Trebam uslugu čiščenja oluka. oćistiti od lišča i blata, privatna kuća, dužina je 10 m, visina oko 6 m, pristup zgradi je odličan. Molim ponudu.