Gradnja, grubi radovi

Drenaža temelja

Bednjica


Imam problema s vlagom i vodom. Zidovi s vanjske i unutrašnje strane od stana su popucali ili imaju rupice pa mi ulazi voda. Imam vlagu u stanu i gljivice. Trebam nekoga da mi sanira stanje da mi ne ulazi voda i da mogu živjeti bez pljesni i glivica.
Trazim nekog s dobrim referencama i nekog (poduzeće) koje će izvršiti radove s garancijom. Potrebna je ponuda s planom radova, unutra i izvan stana, sa specifikacijom materijala i planom izvedbe.
Trebam pisanu ponudu i da radovi počnu najkasnije do 01.09. ili približno u tom roku. Za izvid stanja na objektu tu sam cijelo vrijeme, pa mi treba izvid čim prije. Postoje fotografije oštećenja koje izvođač može dobit. Molim da mi se hitno javite. Potrebna je izrada drenaže oko kuće radi probijana vode u podrum, te iskop i navažanje kamena za okućnicu cca 250 m2. Trebam građevinsku ponudu za hidroizolaciju i drenažu podruma / garaže koji je polovično ukopan u zemlju (slika1). Sa jedne strane treba napraviti iskop dužine cca 4,5 m, dubine cca 2,5 - 3 m. Sa druge strane je ukopano ukoso dužine 8,5 m, a dubine od cca 0,5 m do cca 2 mm. Trenutno nema hidroizolacije tih zidova, samo je stavljena čepasta folija koju treba ukloniti, po potrebi počistiti zid, kvalitetno premazati bitumenskim premazom u dva sloja, zatim čepasta folija. Na dnu iskopa izliti mršavi beton, postaviti drenažnu cijev i zatim napuniti batudom.
Također na drugoj strani kuće (slika2) bi trebalo pripremiti zemlju - nagib prema već postojećoj cijevi na koju treba spojiti drenažnu cijenu. Isto znači mršavi beton, drenažna cijev i batuda. Trebam ponudu za građevinske radove izrade drenaže na polupodrumu (jedna strana u zemlji suprotna vani, bočni zidovi pod kosinom) dimenzije objekta 11 x 9, iskop mini bagerom brijega na dvorištu i poravnanja terena 15 x 12 m oko kuće. Zemljom od iskopa bi se zatrpala graba uz kuću i izravnalo dio dvorišta. Interesira me ponuda (izolacije kuće temelja + drenaža) na dužini cca 18.5 m + 1 m izolacije na drugoj strani gdje je sada trenutno zelena površina i gdje će se s vremenom također radit iskop za kolni ulaz i izolacija odjednom pa da se posle ne oštečuje taj čošak rubnjaka, kocki, odvoda žljeba itd.
To je inače dvojni objekat. Ja bih dao otkopati (iskop) jer mislim pripremiti i napraviti opločnik pred kućom (kocke). S iskopom bih krenuo za cca 3 tjedna.
Na toj ravnoj dužini od (točno 18.5 m) nalaze se 3 betonirane kanalizacijske šahte 50 x 50 cm uz rub temelja (kako se to prije gradilo (gradnja 1972 god.). Odvod drenaže mogu pustit samo na jednu stranu. Trebam ponudu za građevinske usluge iskopa mini bagerom brijega na dvorištu i poravnanja terena 15 x 12 m oko kuće te ponudu za izradu drenaže. Zemljom od iskopa bi se zatrpala graba uz kuću i izravnalo dio dvorišta. Trebam ponudu za građevinske radove hidroizolacije temelja, kuća je veličine 16,5 x 10 m. Jedan dio kuće je u zemlji 1 m i tu prodire voda u prizemlje, širi dio kuće.