Gipskartonski radovi
Ivanovci Đakovački
Trebam ponudu za zamjenu gipsanog stropa s novim. U sobi 3,7 m x 4 m postoji spušten strop sa gipsanim kvadratnim ispunama (kao u uredu). Radove koje bi trebalo obaviti je zamjena kvadratnim gipsanih ploča sa klasičnim gipsanim spuštenim ravnim stropom na već postojeću konstrukciju. Izrada pregradnog zida na stubištu i gletanje / zakrpavanje rupe nakon vodoinstalaterskih radova gips pločama.
Trebali bi umjesto rukohvata na otvorenom stubištu napraviti pregradni zid (cca 2 m2) od gips ploča između dvaju krakova stepenica. Taj pregradni zid bi završio na podestu na kojemu bi napravili drugi pregradni zid 180 cm širine i 250 cm visine s otvorom za vrata. Na istom stubištu na gornjem podestu trebali bi sanirati rupu na zidu koja je nastala nakon popravka odvodne cijevi iz kupaone. Ideja je da se pomoću gips ploča zatvori otvor. Cijev malo strši iz zida pa je potrebno malo prekrajanja kako bi bilo što ravnije sa zidom. Moguće je prije pogledati ili mogu poslati slike na whatsup. Molim ponudu samo za ruke. Promijenjeni prozori u tri sobe. Na stropu je brodski pod koji je oštećen od ugradnje prozora. Krov je kosi. Trebao bih postavljanje knaufa do grede krova i oko prozora ako je moguće u tri sobe. Trebala bih nekoga tko mi može u kupaoni gdje je bojler, napraviti pristup dimnjaku (bojler je atmosferski, strop knauf). Šaljem sliku u privitku. Trebam majstora za gletanje knaufa. Za kuću u izgradnji, neto korisne površine 75 m2 - montažna, potrebno je gletanje knaufa u svrhu pripreme za bojanje zidova. Molim za info o cijeni navedenog. Zbog vlage se pojavila plijesan na 2 zida (vanjska) u jednoj sobi. Treba:
- skinuti propale ploče od prešane konoplje (postavljene 1950-ih)
- premezati gole betonske zidove impregnacijom
- postaviti par električnih utičnica
- postaviti toplinsku izolaciju - postaviti knauf - gletati knauf
- zalijepiti raufaser tapete na knauf
- odvesti otpad.
Ta 2 zida su ukupne duljine oko 10 m i visina je standardna. Trenutno je debljina obloge zida 4 - 5 cm i nakon postavljanja izolacije i knaufa ne može biti deblja od toga jer se u protivnom neće moći otvarati prozor koji je na kraju zida. Trebam ponudu za spuštanje stropa u spavaćoj sobi od 10 m2.