Gradnja, grubi radovi

Građenje kuće

Strizivojna


Trebam ponudu za adaptacije na pregradnom zidu između 2 stana. Adaptacije koje su mi potrebne su sljedeće:
1. U zidu između stanova, širine cca 30 cm od dvostruke pune cigle, postoji otvor dužine cca 3,8 m i visine cca 2,7 m, koji je ispunjen dvostrukom Knauf Diamant pločom, kamenom vunom, protuprovalnim limom, pa ponovno kamenom vunom i dvostrukom Knauf Diamant pločom s druge strane. Taj otvor bi trebalo u potpunosti otvoriti, tj. sve navedeno maknuti. Iznad otvora je betonska greda.
2. Na dnu tog otvora (podu) nalazi se OSB ploča, a ispod nje armirano-betonska glazura debljine cca 6 cm, te se one protežu kroz oba stana. Taj dio OSB-a i glazure bi trebalo maknuti, tj. izrezati u duljini i širini otvora, tj cca 3,7 m x 30 cm, maknuti slojeve izolacije ispod glazure (XPS, EPS), prerezati plastične cijevi i bužire koji nikad nisu stavljeni u funkciju, sve dok se ne dođe do nosive betonske grede. Nakon toga bi trebalo cijeli otvor zazidati punom dvostrukom ciglom u dva smjera, kako je i zgrada originalno građena (radi se o zgradi iz 1927. godine).
3. Ono što je vrlo važno je da su oba stana namještena i tik do otvora se nalazi parket, pa bi stoga radovi trebali biti suhi, a za vrijeme radova dio namještaja bi trebalo razmontirati i maknuti, a dio zaštiti. Ukoliko je nezgodno, razmontiravanje i zaštitu namještaja bih vjerojatno mogao i sam napraviti, iako bi mi bilo lakše da to rade stručni ljudi.
U privitku su fotografije spomenutog otvora za vrijeme incijalne adaptacije stanova, crvenim je označeno o kojem se zidu i otvoru radi, te se otprilike vidi veličina originalne cigle i način zidanja. Novu ciglu bi trebalo koliko je emoguće urezati u staru da ostan cik-cak način spajanja radi čvrstoće zida.
Trenutno stanje je moguće vidjeti u bilo koje doba, uglavnom uvijek netko može biti doma. U privitku je i fotografija trenutnog stanja u stanu s namještajem, udubina gdje je otvor je označena crvenim i proteže se do poda, a lijevo završava negdje iza ugradbenog ormara. Drugi stan je uglavnom prazan, ali postoji parket.
Ljubazno bih molio povratnu informaciju na e-mail ili na broj telefona. Trebam ponudu za krovopokrivačke radove. Zamjena starog krova (cca 72 m2), koji se pomaknuo prilikom potresa i postavljanje novog sa crijepom, popravak dimnjaka i vjerojatno zabatnih zidova jer su se i oni malo pomaknuli prilikom potresa. Prvo bi trebalo napraviti procjenu opsega posla i cijene. Trebam ponudu za građevinske radove izrade armirano betonske ploče površine 42 kvadrata, izradu - šalovanje armirano betoskog zida visine 3,5 m koji je u slovo L 7m dužine 13 m te u nastavku zida dužine 5 metara koji prati kosinu terena - ceste sa visine 1,5 m na nulu.
Šalovanje se vrši samo sa nutarnje strane s obzirom da se cijela visina zida nalazi u škarpi - suterenu, dok se kraći zid (6 m) djelomično šaluje i sa vanjske strane onoliko koliko izlazi iz zemlje, teren je pod kosinom.
Šalovanje betoske ploče samo sa prednje strane (7 m) ostale tri strane su u škarpi. Betonža bi se vršila mixerom, svi iskopi bili bi prethodno napravljeni bagerom. Trebam ponudu za krovopokrivačke radove, potrebno je prekrivanje kuće, oko 120 m2. Zanima me izmjena krovišta na kući prizemnici, dvojni je objekt i krov je na tri vode. Objekt je cca 120 kvadrata. Jedan je objekt 70 kvadrata na dvije vode, a drugi objekat koji je spojen sa prvim objektom je na jednu vodu. Zanima me kolika bi bila okvirna cjena za izradu limenog krova? Trebam ponudu za pumpani beton cca 30 kvadrata, na postojeću ploču od 90 kvadrata treba naliti dio od 30 kvadrata. Trebam pregled krova i sanaciju, Tondach crijep je na krovu.