
Građevinski nadzor izgradnje kuće
Bobovišće
Trebam izradu projektne dokumentacije za izgradnju stambene građevine prema zahtjevima investitora i sljedećim parametrima:
Predmet obuhvata je parcela u bloku veličine 10 x 22 metara. Pretežita visina bloka je p + 3 ili 4 kata. Na lokaciji su trenutno postojeće građevine manje kvadrature od planirane.
Ponuda treba uključivati izradu idejnog, glavnog, izvedbenog projekta i nadzora. Reference poželjne. Statika stare stogodišnje kuće zidane sa nosivim gredama bez deke nakon potresa ispucanih nutarnjih i vanjskih zidova, veličina kuće oko 100 kvadrata. Trebam usluge građevinskog inženjera. Potrebno je za gradnju objekta uz kuću otvoriti gradilište i trebam nadzor gradnje. Potreban pregled statike kuće nakon potresa. Puknuće vanjskih zidova do prve ploče. Kuća na kat. Nakon potresa smo primjetili sitna puknuća i mislili smo da je to sve i da nije to ništa ali smo sad nakon dizanja parketa otkrili puknuće poda - deke ispod koje je podrumska prostorija.Trebamo statičara da utvrdi sigurnost kuće u kojoj živimo. Trebam usluge statičara, potrebno je srušiti pregradni zid između dnevnog boravka i kuhinje, zid debljine 7 cm a nakon potresa je popucao. Trebamo savjet građevinca pri kupnji kuće, da procijeni u kakvom je kuća stanju. Trebam usluge statičara zbog rušenja nosivog zida (ukoliko je moguće) i procijene koliki je nosivi profil potreban za taj zid.