Projekti i dokumentacija

Građevinski nadzor izgradnje kuće

Bolč


Trebam ponudu statičara, provjera temelja i nosivosti postojećeg objekta kako bi mogao donjeti odluku dali ići u sanaciju postojećeg objekta ili eventualno rušenje i gradnje novog. Statika stare stogodišnje kuće zidane sa nosivim gredama bez deke nakon potresa ispucanih nutarnjih i vanjskih zidova, veličina kuće oko 100 kvadrata. Trebamo ponudu za nadzor radova na sanaciji dimnjaka. Suvlasnici zgrade (10 stanova, prizemlje + 2 kata) već imaju izrađen glavni projekt sanacije dimnjaka urušenih potresom - 10 dimovodnih cijevi u 3 grupe (3 + 3 + 4 dimovodne cijevi).
Svi dimnjaci su već srušeni i izvršen je odvoz šute, odnosno sve je spremno za početak radova na sanaciji dimnjaka. Novi dimnjaci se izvode u najnovijoj Promatect tehnologiji (dimovodne ploče). Postojeće dimovodne cijevi se odštopavaju i čiste i u njih se uvlače fleksibilne cijevi (za odvod izgorjelih plinova iz kondenzacijskih bojlera). Izabrana su 2 izvođača radova: - građevinski dio - strojarski dio Okvirni početak radova je oko 01.07. (strojarski dio) i trajali bi do 7 dana, a onda bi započeli građevinski radovi (do 15.07.).
Svi radovi, i strojarski i građevinski radovi) završili bi se najkasnije do 01.08.2021. Osigurana su financijska sredstva za te radove. Trebam usluge statičara radi pregleda zgrade u kojoj stanujem. Zgrada je trokatnica sa dva ulaza po 6 stanova u svakom ulazu. Građena je potkraj 40-ih god. prošlog stoljeća. Trebam ponudu arhitekta za idejni projekt za adaptaciju kuće 100 m2. Isti arhitekt bi također vodio radove. Trebam usluge statičara, kuća je spremna za rušenje. Trebam statički izračun objekta, imam staru kuću na kojoj se vide pukotine na vanjskoj strani fasade. Željela bi da mi stručnjak kaže o čemu se radi.