Projekti i dokumentacija

Građevinski nadzor izgradnje kuće

Zastinje


Trebam statičara koji bi mogao doci do kuće i pogledat zidove (u potresu nosivi zidovi su pukli). Trebam ponudu za uslugu statičara za kompletan pregled kuće. Nakon potresa nastale su pukotine. Trebam ponudu za pregled kuće i prijedlog za ojačanja u svrhu bolje zaštite od potresa. Kuća je građena 1968. godine, te između etaža nema armirano-betonsku deku. Trebamo ponudu za nadzor radova na sanaciji dimnjaka. Suvlasnici zgrade (10 stanova, prizemlje + 2 kata) već imaju izrađen glavni projekt sanacije dimnjaka urušenih potresom - 10 dimovodnih cijevi u 3 grupe (3 + 3 + 4 dimovodne cijevi).
Svi dimnjaci su već srušeni i izvršen je odvoz šute, odnosno sve je spremno za početak radova na sanaciji dimnjaka. Novi dimnjaci se izvode u najnovijoj Promatect tehnologiji (dimovodne ploče). Postojeće dimovodne cijevi se odštopavaju i čiste i u njih se uvlače fleksibilne cijevi (za odvod izgorjelih plinova iz kondenzacijskih bojlera). Izabrana su 2 izvođača radova: - građevinski dio - strojarski dio Okvirni početak radova je oko 01.07. (strojarski dio) i trajali bi do 7 dana, a onda bi započeli građevinski radovi (do 15.07.).
Svi radovi, i strojarski i građevinski radovi) završili bi se najkasnije do 01.08.2021. Osigurana su financijska sredstva za te radove. Trebam provjeru statike troetažne obiteljske kuće iz sigurnosnih razloga. Pola kuće je još iz 68 g. Uslijed niza potresa i podrhtavanja tla ima vidnih oštećenja tj.napuknuća zidova. S obzirom na daljnja nepredviđena podrhtavanja tla želim znati sigurnost kuće a i mogućnost potrebe nekakvog pojačanja. Nakon potresa na krovu su osim dimnjaka bili razbucali i crijepovi i počelo je procurivati po fasadi. Sanirali smo štetu kako na krovu tako i u kući. Sada bi pokušali refundirati dio sredstava po objavi Zakona o sanaciji šteta, a za to nam je potrebano između ostalog i izvješće statičara. Trebam procijenu štete na obiteljskoj kući od potresa, dobio sam naranđastu naljepnicu.