
Građevinski nadzor
Strmec Samoborski
Treabam punudu za izlazak statičara. Radi se o stanu u kući, potrebno je utvrditi koji su nosivi i pregradni zidovi, prije adaptacije stana. Trebam ponudu za izračun seizmičke otpornosti zgrade (statički proračun prema važećoj EU normi) za naš objekt:
- Sastoji se od 5 ulaza (PO, PR + 6 katova), u 4 dilatacije
- Korisna površina zajedničkih dijelova zgrade iznosi ukupno 1.618,92 m2
- Površina zemljišta ukupne površine 1.669 m2.
U arhivi općine postoji kompletna tehnička dokumentacija – statički račun i sheme pozicija dilatacija I, II, III i IV, svih etaža, krova i dimnjaka.
Kao primjer istih mogu poslati nekoliko dokumenata i shema u privitku, a moguće ih je posuditi u arhivi, za potrebe izračuna. Trebam nadzornog inženjera za nadzor izgradnje kuće za odmor. Kuća je otprilike veličine 100 m 2 u dva kata bez podruma. Početak gradnje u početku 4. mjeseca. Trebamo ponudu za nadzor radova na sanaciji dimnjaka. Suvlasnici zgrade (10 stanova, prizemlje + 2 kata) već imaju izrađen glavni projekt sanacije dimnjaka urušenih potresom - 10 dimovodnih cijevi u 3 grupe (3 + 3 + 4 dimovodne cijevi).
Svi dimnjaci su već srušeni i izvršen je odvoz šute, odnosno sve je spremno za početak radova na sanaciji dimnjaka. Novi dimnjaci se izvode u najnovijoj Promatect tehnologiji (dimovodne ploče). Postojeće dimovodne cijevi se odštopavaju i čiste i u njih se uvlače fleksibilne cijevi (za odvod izgorjelih plinova iz kondenzacijskih bojlera). Izabrana su 2 izvođača radova: - građevinski dio - strojarski dio Okvirni početak radova je oko 01.07. (strojarski dio) i trajali bi do 7 dana, a onda bi započeli građevinski radovi (do 15.07.).
Svi radovi, i strojarski i građevinski radovi) završili bi se najkasnije do 01.08.2021. Osigurana su financijska sredstva za te radove. Trebam usluge statičara, statičarski pregled obiteljske kuće zbog posljedica potresa. Trebam usluge statičara. Napuknut vanjski zid kuće. Tražim nadzor za gradnju prizemne kuće, može odgovor na email.