Projekti i dokumentacija

Građevinski nadzor

Valtursko Polje


Trebam ponudu statičara za provjeru stanja temelja i zidova na obiteljskoj kući radi renovacije. Trebamo ponudu za procjenu stanja kuće, izgrađene prije 1964. godine te mišljenje za potrebne radove radi ojačanja statike objekta. Trebam provjeru statike kuće (3 stana po 75 m2) s tavanom i podrumom građene 1970.-tih u kojoj je prije desetak godina srednji stan preuređen te su djelomično dirani i noseći zidovi. Primijetila sam manje pukotine te molim stručno mišljenje.
Također bi trebala i izradu projekta krovišta za natkrivanje balkona / terase na prvom katu kuće. Trebam usluge statičara radi procjene statike obiteljske kuće. Trebam usluge statičara za 40 m2 šupe u prizemlju ispod kuće od jednog kata i prizemlja koja ima visinu 2.05 - 2.10 za upit i procjenu da li je moguć iskop ispod, kako bi se dobila visina od 2.50 sa gotovim podom. Trebam savjet oko ojačanja visokog (cca 5 m) pregradnog ciglenog zida u stanu. Na zidu su se nakon proljetnog potresa pojavile vertikalne pukotine širine otprilike 1 mm. Također su se na nekim drugim zidovima pojavile horizontalne pukotine također < 1 mm širine. Zanima me cijena izlaska na teren i procjene te koju dokumentaciju dobivam kao podlogu za provođenje ojačanja.
Najbolje bi bilo neko rješenje tipa ključ u ruke, tj. da ista tvrtka (ili njezini podizvođači) obavi izvid i radove. Trebam izradu troškovnika i statički proračun za adaptaciju stana.