Gradnja, grubi radovi

Građevinski radovi gradnja obiteljske kuće niski roh bau

Gornji Macelj


Trebam popravak postojećeg krova i dogradnju jednog manjeg krovića. Trebam ponudu za sanaciju sustava odvodnje oborinskih voda. Možemo se dogovoriti za sastanak, kao i odlazak na teren kako bi imali uvid u stvarno stanje.
Skica 1 - Pročelje kuće (sjeveroistok):
- Crvena boja – označava postojeće stanje, koje čine krovni odvodi (oluci / žljebovi) postavljeni horizontalno i vertikalno, te spojeni ispod površine zemlje s odvodnom cijevi koja sakuplja vodu ispred garažnih vrata. Voda se odvodi do upojnog bunara označena isprekidanom crvenom bojom na skici (smješten na desnoj strani kolnika). Nakon obilnijih kiša voda na mjestu upojnog bunara izbija iznad površine zemlje, a postoji mogućnost da se zbog prevelike količine vode u upojnom bunaru ona vraća odvodnim sustavom, te kroz rešetku garaže ulazi u objekt
- Plava boja – označava prijedlog idejnog rješenja, novi upojni bunar spojen na postojeći sustav odvodnje te smješten na najnižu kotu parcele (smješten na lijevoj strani kolnika)
Skica 2 – pozicija parcele prema katastru na kojoj je u tlocrtu napravljeno postojeće stanje, kao i predloženo idejno rješenje.
U ponudu je, osim postavljanja sustava za odvodnju, potrebno uključiti i zemljane radove (iskop, zatrpavanja). Prije prihvaćanja ponude potrebno je definirati i najranije moguće vrijeme početak radova, kao i period trajanja radova.
* Napomena: kako bi se spriječilo vraćanje vode u garažu / podrum, majstor je pročistio glavni odvodni kanal od garaže do upojnog bunara, te usmjerio vodu s krovnih odvoda u prirodu kao ne bi se smanjio kapacitet vode u upojnom bunaru.
Za sva dodatna pitanja stojim na raspolaganju. Tražim majstora za demontažu krovnog prozora. Naime zbog konstantnog prokišnjavanja želimo ga izvaditi i zatvoriti krov. Trebam ponudu za sanaciju dimnjaka. Izvana je palo nekoliko cigli. Potrebna je sanacija zidanjem (čini mi se tog dijela) ili stavljanjem drugog dimnjaka bez zidanja. Molim ponude i troškovnik na mail za obje opcije. Potrebno je dodatno prišarafiti vjetar-lajsne na krovu kuće. Metnuti mrežice na 3 dimnjaka. Previsoko za ljestve (oko 8 m), trebalo bi se penjati po krovu. Pristup krovu jednostavan s balkona. Trebam ponudu za krovnu limariju. Krov je 150 m kvadratnih. Lim imitacija crijepa. Znači sve, lim, vjetarlajsne, žlijeb. Može cijena s vašim materijalom ili našim. Trebam ponudu krovopokrivača za pregled i popravak krova, obnovu fasade i otvaranje otvora za vrata u zidu kuće.