
Građevinski radovi gradnja obiteljske kuće niski roh bau
Mugeba
Imam kontejner 6/2,4 m koji koristim sezonski 4 - 5 mjeseci za poslovni prostor već 25 godina u jednom autokampu. Sol, bura i hrđa čine svoje. U tom periodu povremeno se ode na krov i čiste se horizontalni 6 m kanali od iglica, češera, grančica i slično kao i vertikalni odvodi u kutevima. Ostatak godine ništa. Strop je od limenih panela sa izolacijom i završnim trapeznim limom.
Razmišljam o novom krovu iznad postojećeg.
Varijanta 1: postava ravnih limenih ploča sa min nagibom kao što ima sadašnji strop, sa min podkonstrukcijom, sa padom od jedne duže strane prema drugoj dužoj, bez oluka.
Varijanta 2: izrada podkonstrukcije na dvije vode po pola dužine kontejnera, sljeme na 3 m sa visinom 50 cm, opšavi po kosim rubovima, bez oluka na kraćoj strani i bez vertikala, mali prepust preko kraćih stranica, pokrov limene trapezne ploče crvene boje. Zatvranje bočnih dužih strana po obodu ispod kosine krova. Potrebno je uređivanje dvorišta, tj. jednog njegovog dijela od cca 70 m2 koji je zapravo prilaz garaži od cestovnog ulaza u dvorište pa je u planu popločavanje tlakovcima koji bi podnosili prolaz vozilom do garaže a bez da dvorište ili dio njega potone i nastanu neravnine i zato me zanima dobra priprema podloge i postavljanje tlakovaca.
Trenutno se na tom dijelu dvorišta nalaze betonske kvadratne ploče koje su poprilično neravne jer su položene izravno na zemljanu podlogu, te bi njih trebalo ukloniti zajedno s jednim dijelom koji je betoniran. Tražim ponudu za proširenje postojećeg balkon na privatnoj kući. Dimenzije balkona su 320 x 120 cm, želio bih ga proširiti na dimenziju 320 x 170. Pretpostavljam da bi to trebala biti metalna konstrukcija. Trebam ponudu za građevinske radove betoniranja temelja kuće tlocrta cca 10 x 7 s time da je jedna soba betonirana, otprilike nekih 65 kvadrata treba betonirati, 10 cm debel beton, zanima me koja bi bila vasa cijena da se to napravi? Trebam ponudu za dobavu kape za dimnjak. Trebao bih građevinsku ponudu za betoniranje dvorišta cca 15 m2 ili cca 2 m3 betona sa nabavkom istog. Podloga, željezo i šalanje je pripremljeno. Trebam ponudu, tj. tražim majstore za gradnju obiteljske kuće 177 m2.