Gradnja, grubi radovi

Gradnja kuće do faze visoki rohbau

Laslovo


Trebam ponudu za uslugu iskopa kanalizacije. Trebam ponudu za radove iskopa, uređenje zemljišta, vađenje korijena, vađenje i razbijanje kamena, ripanaje cca 600 mč. Trebam ponudu za prepokrivanje krova, manja kuća. Trebam ponudu za iskop mini bagerom, vodovod dužine 15 m. Dubine 60 cm. Trebam ponudu za 12 m3 betona i betoniranje temeljne armaturne betonske ploče. Trebam ponudu za građevinske radove: Vezanje armature. Šipke su na lokaciji, izrezane na mjeru, posložene po vijencima. Vilice su pomotane na mjeru i na lokaciji su.
- šalovanje (oplata od dasaka je već postavljena za temelje ali je treba još učvrstiti). - saljevanje temelja (50 x 60), - saljevanje nadtemelja (40 x 20).
Vijenci armature su u komadu, zajedno, za temllje i nadtemelje. - saljevanje završne ploče. Ploča se saljeva u komadu za oba objekta - sve ide na isti nivo.
Vijenci su teški tako da je potrebno više ljudi da se ubace u temelje odnosno. Već smo jedan veliki povezali i ubacili.
Najvažnije: trebam majstore koji imaju iskustva s šalovanjem i izljevanjem ploče. Kad je potrebno više radnika, njih imam (mogu ih naći koliko treba) ali idealno je ako sve radi ista firma. Radi se o dva objekta, pomoćni objekat (garaža / vešeraj...) i kuća - naslonjeni jedan na drugi. Sve se radi strogo po projektu uz nadzor, međutim, projekat je vrlo jednostavan. Žbukanje, izolacija na dva vanjska zida garaže. Veličina objekta oko 6 x 6 na suprotnoj strani treba napraviti vanjsko postolje za tuš koje dodiruje treći zid.