
Gradnja kuće do krova
Beter
Trebam ponudu za bojanje drvenih greda ispod krovišta 10 x 1 m sjever, 10 x 1 m jug i 2 x 5 m u špicu istok i 2 x 5 m zapad. Boja palisander može biti i od izvođača. Tražim građevinsku firmu za gradnju roh-bau obiteljske kuće cca 180 m2.
Planirani početak radova je sredina 6 mj. Trebam inox dimnjak dužine 5 m za ugradnju od tavanske deke kroz krov. Dimnjak treba imati otvor sa vratašcima za pristup oko čišćenja i termički izoliran. Planiram izgraditi stan koji će se nalaziti unutar postojećih gabarita kuće, na etaži iznad prizemlja, a jednim zidom vezat će se na postojeću kuću. Zanimala bi me ponuda za roh-bau izgradnju stana. Potrebni radovi (mjere priložene u pdf datotekama): Rušenje postojećih zidova; Izgradnja nosivih zidova i stupova u prizemlju i gornjoj etaži; tri vanjska zida; dva unutarnja zida (samo u prizemlju);
dva bočna skošena zida (samo u potkrovlju); ploča (deka) gornje etaže; Izgradnja pregradnih zidova gornje etaže. Krovište (limeni pokrov), fasada, izgradnja terase, tri nosiva zida i ploča (deka).
U prilogu se nalaze nacrti trenutne situacije i situacije izvedbenog rješenja, te opis potrebnih radova. Glavni projekt je u fazi izrade, te vjerojatno za izradu detaljne ponude nedostaje pokoja informacija (npr. količina i debljina armaturne žice). Vrijeme radova: Lipanj / Srpanj. Trebam ponudu za podlogu atletske staze na školskom igralištu dimenzija 60 x 5 m. S obzirom da je staza prije bila uređena od tenisita koji je u velikom dijelu već nestao, na njega bi trebalo postaviti podlogu pa molim preporuku koju podlogu iz asortimana odabrati. Ponuda bi trebala sadržavati uvjete po sistemu „ključ u ruke“. Uz ponudu mi pošaljite i tehničke karakteristike podloge uz očekivan vijek trajanja podloge u vanjskim uvjetima, sunce, kiša, snijeg. Zamjena salonitnog pokrova u limeni cca 250 m2 i eventualna sanacija konstrukcije krova. Potrebno je izaći na teren i dati ponudu na temelju izmjerenog. U svrhu postavljanja dviju standardnih kanalica za odvod vode, ispred garaže, trebalo bi izrezati beton ca 15 cm x 2 m i ukopati te kanalice (znači ca 15 cm iskop zemlje za njihovo postavljene). Radovi bi obuhvačali izrezivanje tog kanala u postojećem betonu pred garažom (beton je nearmirani, ca 2 - 3 cm debljine) te iskop zemlje, da bi se kanalice mogle instalirati. Struja je dobavljiva na mjestu radova. Izvođač će zbrinuti izrezan beton i iskopanu zemlju. Sve skupa nije neki presložen i prevelik zahvat, cijenim do 3 sata posla. O detaljima po dogovoru.