Gradnja, grubi radovi

Gradnja kuće do krova

Goričica


Kad pada kiša malo jače, u našem stanu na prvom katu na dva mjesta promoći. Krov nije star, ali nešto nije u redu. To je starija dvojna kuća, no drugi dio kuće još nisu počeli sa renovacijom. Trebam ponudu za usluge iskopa bagerom. Iskop je za septičku jamu, 4 × 2 × 2, također uz to ravnanje dijela parcele cca 40 m2. Trebam ponuda za izradu vanjske terase sa stepenicama prema prvom katu kuće. Trebam ponudu za drvenu nadstrešnicu za terasu koja je vezana uz kuću. 800 x 400 od prilike. Trebam zatvaranje dijela terase u kombinaciji drvo i staklo, izradu krovišta i postavu podnih obloga. Trebam ponudu za građevinske radove: Vezanje armature. Šipke su na lokaciji, izrezane na mjeru, posložene po vijencima. Vilice su pomotane na mjeru i na lokaciji su.
- šalovanje (oplata od dasaka je već postavljena za temelje ali je treba još učvrstiti). - saljevanje temelja (50 x 60), - saljevanje nadtemelja (40 x 20).
Vijenci armature su u komadu, zajedno, za temllje i nadtemelje. - saljevanje završne ploče. Ploča se saljeva u komadu za oba objekta - sve ide na isti nivo.
Vijenci su teški tako da je potrebno više ljudi da se ubace u temelje odnosno. Već smo jedan veliki povezali i ubacili.
Najvažnije: trebam majstore koji imaju iskustva s šalovanjem i izljevanjem ploče. Kad je potrebno više radnika, njih imam (mogu ih naći koliko treba) ali idealno je ako sve radi ista firma. Radi se o dva objekta, pomoćni objekat (garaža / vešeraj...) i kuća - naslonjeni jedan na drugi. Sve se radi strogo po projektu uz nadzor, međutim, projekat je vrlo jednostavan. Bazen 4 x 5 m, zemlja 40 cm, kulir ploče, treba zemlju i kulir ploče izvaditi iz bazena i staviti pored. Znači iskop 40 cm zemlje i kulir ploča, molim ponude.