Gradnja, grubi radovi

Gradnja kuće katnice

Guci Draganićki


Trebam ponudu za građevinske radove po etapama za izgradnju kuće, cca 100 kvadrata na placu od 320 kvadrata. Trebam ponudu za građevinske radove.
Glavni objekt je adaptiran te je ostao ovaj manji za adaptaciju koji bi se pretvorio u stambeni prostor.
Radi se o objektu koji ima tlocrtnu površinu od 20 m2 gdje bi se sa zadnje strane dodala kupona od cca 6,50 m2 i malo spremište, pov 3,00 m3 = 10 m2. Na kupaoni bi došao kosi krov sa izolacijom. Ispred objekta se betonira 8 m2 i na tome se radi nadstrešnica.
Na katu je spavaći prostor pod kosim krovom. Svi novi krovovi su limeni crvene boje – slijedi dogovor.
Priključci za: hladnu vodu, toplu vodu i centarlno grijanje su predviđeni već u glavnom objektu. A malo niže na istočnoj strani 5 m je udaljena septička jama.
Struja, voda: odvod i dovod te centralno grijanje – radijatori su za taj objekt (5 radijatora)
Uz taj objekt se pridviđa i izrada te montaža kosog kroviča na južnoj strani glavnog objekta da se osobe zaštite od padalina.
Na katu objekta dolaze na međukatnoj konstrukciji tavaloni od 5 cm i OSB ploče od 22 a na njih laminat.
Zidovi kupaone i zidovi doljnjeg dijela se žbukaju a ostalo je knauf.
U doljnjem dijelu ide keramika.
Fasada je termo stiropol od 8 cm a za boju slijedi dogovor, boja koja se može prati – odbija vodu (takvu imamo na glavnom objektu).
U prilogu je troškovnik. Trebam ponudu tesara za tesarske i krovopokrivačke radove, renoviranje krovišta štaglja 14 x 7 m. Trebam dovoz zemlje za ravnanje dvorišta, minimalno 3 kamiona te odmah molim ponudu i za raspoređivanje zemlje po travnjaku. Molim ponudu za izgradnju preljevne septičke jame za kuću sa 2 WCa. Trebam ponudu za izgradnju gusterne. Jama je već iskopana i dimenzije jame su 5 m x 4 m, dubina je 2 metra. Potrebno je izvršiti betonske radove koji uključuju betoniranje dna (ploča 20 cm), betoniranje zidova (jednostruka oplata debljine oko 20 cm) i betoniranje ploče (debljina 20 cm, otvor 0.8 x 0.8 m u razini ploče). Visina ploče od gusterne od razine zemlje je oko 40 cm (uključena debljina ploče) tako da bi ukupna unutarnja visina bila 2 metra.
U ponudi navesti detalje vezane za armaturu i način izvedbe. Radovi se mogu izvršiti u periodu od 15.2. - 1.4. Trebam ponudu za građevinske radove šalovanja i odšalovanja, armatura zidova i ploča za kuću te stavljanje betona iz pumpe u zašolavanu armaturtu po metru dužnom u žutim oplatama.