Gradnja, grubi radovi

Gradnja kuće ključ u ruke

Brijest


Trebam ponudu za rušenje starog dimnjaka i zidanje novog. 1. Molim okvirnu ponudu za sanaciju krovišta na vikend kući katnici. Pokrov je crijep Kanjiža i u dobrom stanju (oko 30 g. star), 10-tak je crijepova oštećeno pri potresu, ali su vanjske grede loše - nagrižene a nutarnje u upitnom stanju. Dodatno trebalo bi vidjeti u kakvom je stanju krovna izolacija (mineralna vuna), budući se vikendica nije koristla 2-3 godine i zatekli smo tragove glodavaca, vjerojatno puhovi - progrizli su rupe u fasadi uz krov.
Krovu se može pristupiti izvana - sa terase (visina oko 3.5 m) ili većim ljestvama s tla (visina do žlijeba oko 6 m sprijeda, a najmanje je straga - oko 4.25 m).
Krov je na dvije vode, površine oko 47m2, nagiba 33 st., sljeme je na 8m visine sprijeda odn.na oko 6m straga. Pristupni put je makadam.
2. Dodatno - hidroizolacija vanjskih zidova i temelja zanima nas ponuda i za 2 zida (5,5 m zid u kosini i 4,5 m zid u iskopu od oko 2 m), sa uklanjanjem betonskih stepenica širine 0.5 m i iskopom nasutog materijala.
3. Stavljanje termofasade uz korištenje državne subvencije - stiropor 8 - 10 cm, ukupno 90 m2 (3 zidne plohe) i dio stolarije (prozori), po dogovoru. Trebam ponudu za građevinske radove iskopa i betoniranja. Kopanje zemlje za bazen i vodove, betoniranje ploče oko bazena, navoz zemlje i šljunka. Inspekcija krova kuće i prijedlog za poboljšanje jer preko zime propušta negdje i vanjski zidovi od dvije sobice puštaju žute mrlje. Trebalo bi inspekciju napraviti u toku listopada. Trebam ponudu krovopokrivača za skidanje starog crijepa i postavljanje novog te popravak krova. Trebam majstora za izgradnju vanjskog dimnjaka. Trebam ponudu za građevinske radove zidanja vanjskih stepenica za tavanski stan.