Gradnja kuće niski roh bau
Biškupci
Želim proširiti balkon na obiteljskoj kući i djelomično ga zatvoriti - ostakliti, ali ne znam da li se može i koliko je to sigurno za korištenje i u slučaju potresa. Zanima me koliko bi koštalo, da li trebam dozvole? Svakako treba prvo doći i vidjeti na terenu. Trebam ponudu za krovopokrivačke radove, potrebno je ukloniti postojeći pokrov od salonit ploča na kući katnici te postaviti limene panele. Površina krova je cca 120 m2. Trebam ponudu za građevinske radove i radove adaptacije:
1.djelomična adaptacija interijera manje kuće
2,izgradnja manje kuće kao pomoćnog objekta
3.izgradnja manjeg bazena
4.uređenje dvorista (ograde, popločavanje) Trebam uklanjanje urušenog krovišta na kamenoj kući i postavljanje betonske armirane ploče na prizemnoj kući za prvi kat.
Dimenzija kuće je 5,6 x 8 metara. Debljina kamenih zidova je oko 80 cm. Postaviti okvit - pasicu na koju se stavljaju gredice i cigle preko kojih se postavlja armatura i na kraju betoniranje sa nepropusnim betonom.
Molim cijenu ponude ovih radova. Trebam ponudu za građevinske radove, potrebna mi je izrada armirano-betonske ploče dimenzija 25 × 5 m, debljine 20 cm. Radovi bi uključivali: Iskop i pripremu terena; Nabavu, dopremu i ugradnju tamponskog sloja (šljunak + nabijanje); Dobavu i ugradnju betona C25/30, cca 25 m³, s pumpom i dostavom. Dvoslojnu armaturu s postavljanjem, Izradu i skidanje oplate. Završnu obradu površine (nivelacija, vibracija, zaglađivanje). Molim ponudu po stavkama ili za kompletnu izvedbu “ključ u ruke”. Također molim da navedete: Uključuje li cijena PDV. Procijenjeni rok izvođenja, način i uvjete plaćanja. Trebam ponudu za usluge iskopa mini bagerom. Trebalo bi iskopati oko 20 metara živice i trebalo bi tu napraviti jedan kanal za drenažnu cijev od 125 mm. Potrebni radovi izrade otvora u nosivom zidu po uputama statičara. Opis rekonstrukcije: U okviru ove rekonstrukcije izvesti će se zahvat otvaranja zida u stanu u prizemlju između prostorija koje se koriste kao sobe. Prema zahtjevu investitora otvor koji se u konačnici zahtjeva je dimenzija 130 x 200 cm (širina x visina). Da bi se postiglo da se konstrukcija statički ne poremeti otvaranjem otvora u zidu, oko otvora će se izvesti armirano betonski okvir čija će debljina biti 25 cm. Odnosno sa svake strane plniranog otvora dodatno će se razbiti zid 25 cm pa će dimenzija otvora biti 180 x 225 cm. U AB okvir ugrađuje se armatura od čelik B500B. U ploču prizemlja ubušiti će se 4 rupe u dubini cca 10 cm sa svake strane otvora (unutar AB okvira) u koje se ugrađuju ankeri ɸ14 koji izlaze iz ploče u visini od cca 40 cm. Na ankere se nastvljaju šipke također ɸ14. U nadvoju iznad vrata ugrađuju se 4ɸ14. Osim šipki u okvir se ugrađju i zatvorene vilice ɸ8. U planovima savijanja armature detaljinije će biti prikazan raspored i način ugradnje armature. Također u nastavku su dani planovi opate i iskaz armature. U okviru ove rekonstrukcije provesti će se približni seizmički proračun konstrukcije da bi se moglo procijeniti u kakvom je stanju kosntrukcija ukoliko se promatra djelovanje potresa. 4