
Gradnja kuće visoki roh bau
Tučepi
Potrebno mi je skinuti silikon u staklenoj tuš kabini i postaviti novi, tražim majstora. Trebam ponudu za krovopokrivača za izradu limenog krova. Kuća stara 50 godina. Trebam procjenu da li treba skinuti stare daske i staviti nove ako je potrebno. Potrebno mi je betoniranje ili asfaltiranje parkinga. Radi se o cca 100 m2. Zainteresiran sam za usluge promjene krovnih ploča na pomoćnoj zgradi koja je odvojena od glavne zgrade (kuće) u dvorištu. Površina krova je cca. 20 m2. Nakon izvida stanja krova, potencijalna potreba za zamjenom drvene građe, ovisno o procjeni krovopokrivača. Usluga bi trebala obuhvaćati i uklanjanje i odvoz starih azbestnih ploča. Također, u sklopu projekta potrebna je zamjena stare katranske izolacije sa krova verande površine cca. 6 m2 glavne građevine (kuće). Zamjena postojećeg crijepa tip Mediteran, uz eventualnu zamjenu hidroizolacije i postojećih drvenih letvica na betonskom krovu obiteljske kuće, dimenzije 9,5 m x 4,53 m, kosina 16 stupnjeva. Svaki postojeći crijep je zakovan da ga ne odnese bura (nisam siguran je su li čelični ili bakreni čavli). Crijep je još uvijek postojan, ali je postavljen prije 33 godine, pa nisam siguran hoće li izdržati montažu nosača za postavljanje solarnih panela, što bi pokušali izvesti koordinirano sa stručnjacima tvrtke koja će postavljati solarnu elektranu na tom južnom dijelu krovišta. Možda će biti potrebno zamijeniti i sljeme kuće u dužini od 9,5 metra.
Potrebno je izvršiti skidanje starog crijepa (koji je još uvijek postojan) i postavljanje novog radi toga da se krovište pripremi za postavljanje nosača za solarne panele i to bi trebalo koordinirano izvesti (istovremene) prilikom izgradnje solarne elektrane.
Za sve poslove trebali bi osobno dogovoriti sa mnom. Tražimo ekipu od 4 - 5 ljudi za gradnju obiteljske kuće od 270 m2. Prizemlje i kat s ravnim krovom. Trebam postaviti limene vjetar lajsne, trenutno su drvene. Ukupna dužina je cca 32,5 m.