Gradnja, grubi radovi

Gradnja obiteljske kuće iz temelja do krova

Prigradica


Trabalo bi zamijeniti oštećeni krov na vikendici (cca 6 x 4 m). Stari krov je od valovitih ploča a zamijenio bih ga sa limenim krovom. Trebam ponudu za uslugu, treba očistiti dio terena bagerom i iskopati temelj oko 10 m za ogradni zid. Uskoro namjeravam graditi kuću, dimenzije 10 x 8 metara na dvije etaže, P + K. Kuća je pravilnog pravokutnog oblika bez posebnih istaka i krovom koji bi se napravio kao "nevidljivi". Trenutno je izgrađena podložna deka, sve dalje radilo bi se sukladno projektu koji je u fazi izrade.
Molim okvirnu ili grubu ponudu za izvedbu u varijanti bez materijala (samo ruke) za:
A) betonskih zidova debljine 20 cm, dvostruko armiranih i međukatnom AB dekom debljine 20 cm kao i završnom dekom istih dimenzija. Temeljna deka također bi bila najmanje 20 cm debela sa potrebnom armaturom. Toplinska izolacija najmanje 20 cm kamena vuna i završni sloj.
B) porotherm zidovi 25 cm sa vertikalnim stupovima, nadvojima i serklažima i također toplinskom izolacijom 15 cm i završnim slojem.
Gradilište je uz cestu, sa dobrim pristupom i mogućnošću manipulacije sa građevinskim strojevima, mikserom, pumpom, dizalicom. Struja na lokaciji. Ponude molim neobvezujuće, na e-mail, a o daljnjim pregovorima ću kontaktirati izabranog. Ponudite vaše prednosti u odnosu na druge, dodatne vrijednosti i reference o izvedenim radovima. Tražim izradu nadstrešnice iznad stepeništa koje je uz zid. Širina 3,2 m, duljina 4,5 m. Poželjna konstrukcija od inoxa ili aluminija. Na to bi se montirao aluminijski sendvič krov u boji crveno kao i crijep. Postoje na vanjskoj strani betonski zidovi na koje se mogu prihvatiti nosivi stupovi. Trebam ponudu za rušenje balkona koji se nalazi na 1. katu kuće (zgrade), točnije samo skidanje betonskog dijela i armature, nakon čega bi trebalo napraviti novi balkon sa novim betonom i žicama armature. Zbog potresa, statičar mi je preporučio ojačanje kuće s 4 vertikalna serklaža i horizontalnim vijencem ili serklažom. Kuća je građanena 1930. g. 1980. je nadograđivana no međutim nije rađen horinzotalni armirani vijenac ili serklaž. Trebalo bi demontirati i ponovno montirati krov koji ima limeni pokrov. Trebala bih postaviti oluke na 4 apartmana, drugi i treći kat. Dužina terase je cca 7 × 6 m po apattmanu. Molim ponudu sa cijenom i vrstom oluka koji se nude, kao i rok montaže.