Gradnja, grubi radovi

Gradnja samostojeće obiteljske kuće

Stari Golubovec


Na krovu zgrade treba umjesto salonit ploča postaviti limene ploče. Krov je cca 60 m2. Sav materijal već imamo: ploče za krov, vjetarlajsne, zidni limovi, opšav za dimnjak, žliebovi. Dio krova bi trebalo podbiti. Također bi se 2 - 3 štafle trebale zamijeniti. Na navedenom krovu žlijeb treba zamijeniti samo s jedne strane krova i duljine je oko 10 m. Imamo još jedan žlijeb kojeg bi trebalo postaviti na kuću umjesto starog. Duljine je 12,5 m + cijev 6 m, plus koljeno. Trebam ponudu za građevinske radove, gradnja kuće 60 m2 prizemlje i 60 m2 podruma - visoki roh bau. Trebam ponudu za adaptacije na pregradnom zidu između 2 stana. Adaptacije koje su mi potrebne su sljedeće:
1. U zidu između stanova, širine cca 30 cm od dvostruke pune cigle, postoji otvor dužine cca 3,8 m i visine cca 2,7 m, koji je ispunjen dvostrukom Knauf Diamant pločom, kamenom vunom, protuprovalnim limom, pa ponovno kamenom vunom i dvostrukom Knauf Diamant pločom s druge strane. Taj otvor bi trebalo u potpunosti otvoriti, tj. sve navedeno maknuti. Iznad otvora je betonska greda.
2. Na dnu tog otvora (podu) nalazi se OSB ploča, a ispod nje armirano-betonska glazura debljine cca 6 cm, te se one protežu kroz oba stana. Taj dio OSB-a i glazure bi trebalo maknuti, tj. izrezati u duljini i širini otvora, tj cca 3,7 m x 30 cm, maknuti slojeve izolacije ispod glazure (XPS, EPS), prerezati plastične cijevi i bužire koji nikad nisu stavljeni u funkciju, sve dok se ne dođe do nosive betonske grede. Nakon toga bi trebalo cijeli otvor zazidati punom dvostrukom ciglom u dva smjera, kako je i zgrada originalno građena (radi se o zgradi iz 1927. godine).
3. Ono što je vrlo važno je da su oba stana namještena i tik do otvora se nalazi parket, pa bi stoga radovi trebali biti suhi, a za vrijeme radova dio namještaja bi trebalo razmontirati i maknuti, a dio zaštiti. Ukoliko je nezgodno, razmontiravanje i zaštitu namještaja bih vjerojatno mogao i sam napraviti, iako bi mi bilo lakše da to rade stručni ljudi.
U privitku su fotografije spomenutog otvora za vrijeme incijalne adaptacije stanova, crvenim je označeno o kojem se zidu i otvoru radi, te se otprilike vidi veličina originalne cigle i način zidanja. Novu ciglu bi trebalo koliko je emoguće urezati u staru da ostan cik-cak način spajanja radi čvrstoće zida.
Trenutno stanje je moguće vidjeti u bilo koje doba, uglavnom uvijek netko može biti doma. U privitku je i fotografija trenutnog stanja u stanu s namještajem, udubina gdje je otvor je označena crvenim i proteže se do poda, a lijevo završava negdje iza ugradbenog ormara. Drugi stan je uglavnom prazan, ali postoji parket.
Ljubazno bih molio povratnu informaciju na e-mail ili na broj telefona. Trebam ponudu za šalovanje te izgradnju ploče za nadstrešnicu. Trebam ponudu za građevinske radove izgradnje obiteljske stambene zgrade sa 4 stana, 800 m2. Trebam ponudu za građevinske radove izgradnje prizemnice GBP 127 sa gornjom dekom, klasična gradnja, zanima me cijena za visoki roh bau i cijena za ključ u ruke. Podno grijanje sa dizalicom topline. Trebam ponudu za čiščenje oluka na visokoj kući.