Gradnja, grubi radovi

Gradnja stambene zgrade

Predavac


Trebam nazidati dva zida od obične cigle, ideja mi je zatvoriti boks u podrumu koji je sada ograđen štaflama i letvama. Površina je cca 10 m2. Materijal osiguravam ja. Tražim izvođača građevinskih radova za adaptaciju postojeće kuće cca 56 m2 i nadogradnju novog dijela kuće cca 60 m2 na postojeći dio. Visoka prizemnica, cca 110 m2 stambenog prostora u prizemlju i potkrovlju. Dvije terase u prizemlju od ukupno cca 15 m2 i dva balkona u potkrovlju ukupno cca 6 m2.
Postoji građevinska dozvola, s radovima se može početi po dogovoru. Zgrada je koncipirana na način da čini dva volumena – jedan na mjestu gdje je bila postojeća zgrada u kojem su smještene servisne prostorije kao što su spremište, kotlovnica, kupaonica te stubište i dvije sobe te drugi volumen pravokutnog oblika smješten južno od prvog volumena u kojem je smješten veliki otvoreni dnevni boravak s izbom i izlazom na terasu koja je dijelomično natkrivena. Na katu su smještene tri spavaće sobe i kupaonica te balkoni. Konstrukcija zgrade će biti od armiranobetonskih horizontalnih i vertikalnih serklaža s ispunom od blok opeke. Stropne ploče će biti armiranobetonske. U prizemlju će zidovi dijelomično biti armiranobetonski. Krov će biti drveni kosi dvostrešni s krovnim kućicama. Nosivu konstrukciju predmetne stambene zgrade čine armiranobetonski zidovi u prizemlju te zidovi od blok opeke debljine 25 cm sa armiranobetonskim horizontalnim i vertikalnim serklažima. Stropne ploče će biti izvedene od armiranog betona debljine 16 cm sa slojem plivajućeg poda.
Zgrada ima građevinsku (bruto) površinu od 260,39 m², stambene je namjene s jednom stambenom jedinicom. Visine je P + 1 – prizemlje i kat. O detaljima možemo nakon inicijalne okvirne ponude. Trebam ponudu za usluge iskopa mini bagerom za kanalizaciju 56 m2. Usluge samo iskopa sa cijenom. Po mogućnosti da se može početi kopati čim prije. Trebam ponudu za krov sa drvenom konstrukcijom za 100 m2. Trebam ponudu za gradnju obiteljske kuće. Radi se manja obiteljska kuća 11 x 4 s povišenim tavanom. Znači gradnja od temelja do krova sa mogućnošću žbukanja. Trebam ponudu za gradnju obiteljske kuće do krova. Trebam ponudu za građevinske radove betoniranja dvorišta na kojem je već postoji beton koji je ispucao. Ima oko 100 m2. Zanima me cijena ruku, jer bih materijal radije uzela negdje na rate ako je moguće.