Gradnja temeljne ploče
Kanfanar
Trebam uslugu potpunog uređivanja dvorišta, uključujući iskop, betoniranje i završno uređivanje. U privitku su slike trenutnog stanja i nacrt kako bi trebalo izgledati nakon radova. Trebam 40 m3 pumpanog betona marke M30. Planiram izgraditi stan koji će se nalaziti unutar postojećih gabarita kuće, na etaži iznad prizemlja, a jednim zidom vezat će se na postojeću kuću. Zanimala bi me ponuda za roh-bau izgradnju stana. Potrebni radovi (mjere priložene u pdf datotekama): Rušenje postojećih zidova; Izgradnja nosivih zidova i stupova u prizemlju i gornjoj etaži; tri vanjska zida; dva unutarnja zida (samo u prizemlju);
dva bočna skošena zida (samo u potkrovlju); ploča (deka) gornje etaže; Izgradnja pregradnih zidova gornje etaže. Krovište (limeni pokrov), fasada, izgradnja terase, tri nosiva zida i ploča (deka).
U prilogu se nalaze nacrti trenutne situacije i situacije izvedbenog rješenja, te opis potrebnih radova. Glavni projekt je u fazi izrade, te vjerojatno za izradu detaljne ponude nedostaje pokoja informacija (npr. količina i debljina armaturne žice). Vrijeme radova: Lipanj / Srpanj. Trebam ponudu za građevinske radove, betoniranje poda u suterenu. Dakle potrebno je navesti cakumpak, armaturnu mrežu te na to izliti betonsku deku cca 10 cm. Stan je u suterenu, prilaz sa ulice direktno kroz prozor. Trebam ponudu za izradu drenaže s drenažnom cijevi i hidroizolacije Izomatom PU 500 betonske površine cca 13 x 2 m. Trebam ponudu za hidroizolaciju temelja sa vanjske strane. Već smo jedan dio od zemlje stavljali terpapir i palili sa brenerom na to stavili stiropor i ljepilo sa mrežicom. Nakon toga smo primjetili pri jakim kišama da nam se u kući iz pločica pojavljuje voda. Unutarnji jedan prag se raspada jer je ta prostorija niža prema naprijed i zidovi se ljušte, jedan dio. Htjeli smo injektirati siku iznutra ali kada smo vidjeli to, zaključili smo da se možda treba učiniti dublje u zemlji iza kuće hidroizolacija pod zemljom. Bilo bi najbolje da majstor vidi i odluči što je najbolje rješenje. Trebam ponudu, tj. tražim majstore za gradnju obiteljske kuće 177 m2.