Gradnja temeljne ploče
Vodice
Radi ocjene ukupne investicije, molim za okvirnu cijenu iskopa i betoniranja temeljne ploče s hidroizolacijom. Nemam još statički preračun pa vas molim za cca cijenu nekakve standardne debljine željezne armature s grubom inštalacijom elektrike, kanalizacije i vode u beton ploči.
Za sada molim okvirnu cijenu samo za gore opisano.
Objekat će biti laki-montažni a kasnije će doć i uređenje okoline sa cca 120 m2 polaganja betonski ploča ( pralne plošče na slovenskom jeziku ) sa betonskim rubnicima i utvrđivanjem agregata za postavljanje tih ploča.
U drugoj fazi ( možda i u prvoj, zavisno od ukupne vrijednosti investicije) iskop i betoniranje ukopanog bazena 4 x 8 m.
Početak radova oko ožujka. Trebali bismo oko 3 - 4 m3 betona pri izradi poda u objektu. Trebam ponudu za grube građevinske radove na temelju troškovnika za rekonstrukciju obiteljske kuće, tj. izradu 2. i 3. etaže. Potrebni građevinski radovi sastoje se od betonskog, armiračkog i zidarskog dijela. Međutim tražim ponudu (za ruke i materijal) na temelju 100 kg/m3, odn. 66 m3 specificiranog betona, tj. cca 6600 kg čelika). U prilogu su nacrti. Izgradnja nadstrešnice za kombi. Dimenzije 8 * 5, svijetla visina 3,5 m. Imam statiku koja kaže 6 greda i točkaste temelje 60 * 60, ali mislim da je to predimenzionirano. Krov je ravan (pad 2 %) od viskovalmog lima T150, 1,75 mm koji ide bez na vijenac bez poprečnih greda jer ima nosivost ca 250 kg/m2 na 5 m. Lim imam, računati samo montažu. Možemo se dogovoriti za novu statiku ili ako vi imate prijedlog iz iskustva. Vozilo je visine 3,2 m. Sve kjuč u ruke. Kopanje i ugradnja šahta i postavljanje nepovratnog ventila na odvodnu cijev. Trebam ponudu za izradu novih zidova prilaza garaži i stepenica koje vode do kuće. Garaža se nalazi ispod ceste, cca. 4 m od ceste. Od ceste do garaže, uz prilaz garaži sa obje strane nalaze se zidovi koji su napukli i koje je potrebno ukloniti i napraviti nove armirane. Duljina je cca 380 cm, na početku su visoki 20 cm pa idu sve do 1.3 m visine. Također, stepenice prilaza kući su utonule i napukle, cca 1.70 m široke i 1.5 m ukupno duge. One su betonske i njih bismo uklonili i napravili nove. Trebam temelj za nadstrešnicu 4 x 5, temelj koji se veže na temelj kuće za zimski vrt 4 × 3.