
Gradnja Ytong kuće
Klinča Sela
U prilogu su fotografije vikendice kojoj je potreban popravak krova (zamjena nekih greda i dasaka) i ako je potrebno zamjena svih crijepova. Također i zamjena oluka. Trebam iskop u kamenu, parcela u terasama, za gradnju kuće
i trebam gradnju betonsko kamenog zida. Trebam građevinsku firmu koja ima inženjera građevinarstva za Iskop zemlje za temeljnu ploču, ravan teren odličan pristup. Početak radova je cca 17. ovog mjeseca.
1. iskop zemlja za temeljnu ploču 7.5 x 5.7 metara, betoniranje, armiranje, šalovanje AB ploče i postava PVC cijevi za odvod i dovod vode i struje u temelje
2.Izrada parkirnih mjesta 14 x 5 metara cca 75 m2, skidanje sloja zemlje 25 - 30 cm i nasipavanje i nabijanje kamena
3.Iskop i ugradnja šahte za vodu i kanalizaciju (gradska kanalizacija) Trebam ponudu za krovopokrivačke radove kompletne obnove krova. Potrebno je skidanje kompletnog krova: kanalice, drvena građa na kojoj su kanalice, izolacije. Ovisno o stanju potpornih greda, možda i zamijena greda. Postavljanje kompletnog krova: izolacije, potornih letvi, limene ploče, sustav za odvodnju kiše i gromobran. Trebam ponudu za pumpani beton, M25, cca. 40 m3. Za isto trebam i ponudu za iskop zemlje. Tražim izvođača građevinskih radova za izgradnju temelja kuća. Kuća je na moru, u staroj uskoj i strmoj ulici koja je pokrivena starim nepovezanim kamenom. Kuća je djelomično ukopana (kao konoba). Šaht s vodomjerom nije betoniran. Zemlja i šljunak. Kod jakih kiša voda prodire ispod lavaboa u kuhinji (na ventilima i odvodu) i ispod lavaboa u kupaoni također na ventilu. Sve ostale moguće otvore i dotoke smo sanirali ali na ovkm mjestima curi kod kise.