Gradnja, grubi radovi

Grubi građevinski radovi

Čiovo


Molim ponude za građevinske radove betoniranja novog parapeta i postavljanje stupova tj pripremu za panele. Dužina je ok 100 m. Daljnje informacije na mob. Potrebna je sanacija krovišta pokrivenog crijepom s kojeg je u nevremenu vjetar digao desetak crijepova. Nisam siguran koliki je opseg radova, to bi trebao procijeniti stručni krovopokrivač. Obzidavanje zadnjega metra dimnjaka prema krovu i sanacija sljemenjaka na krovištu. Trebam ponudu za novo pokrivanje krova s crijepom ili panelima. Sa svake strane treba promijeniti prva dva roga, na njima promijeniti štafle koje su trule, povući zid po sredini tavana, podbiti napust krova sa lamperijom ili usb pločama, vjetar-lajsna i lim na njoj te pokrov. Drugim riječima sve osim zdravih rogova i zdravih štafli. Trebam majstora za izradu inox dimnjaka. Trebamo ponudu za građevinske radove gradnje kuće. Potpisali smo predugovor / rezervaciju za građevinsko zemljište i uplatili smo kaparu. Dogovor je takav da će prodavatelj zemljišta ovo ljeto ishodit gradjevinsku dozvolu i mi kupujemo zemljište sa građevinkom dozvolom. U prilogu šaljem projektiranu kuću od arhitekta prodavatelja.
Nas zanimaju ponude za ove tri variante:
a) gradnja vec projektirane kuce, želimo samo u planu dodati položaj bazena i parking mjesto koje je iznad septičke jame, projektirati kao natkriveno mjesto za parkiranje.
Ako je dozvoljeno iznad septičke jame napravit garažu, onda bih to preferirali natkrivenom parkingu sa ulaskom iz garaže direktno u kuću ili natkriven put do ulazna vrata.
b) gradnja prizemnice projektirane kuće sa tim da se nosivi konstrukt i krov tako sagradi da se nakon 2 - 3 godine ev. može sagradit još jedan ili čak dva kata (ovisno o tome što je dozvoljeno), a u međuvremenu želimo krov koristit kao terasu, djelomično nadkrivena i sa priključcima za jacuzzi.
A parking riješit kao u varianti a) zavisno o mogucnostima.
c) jednu od vas već projektiranu prizemnicu koja ima sličan tlocrt i min. 2, najbolje 3 spavaće sobe. Parking kao varianta a). A krov po prinzipu variante b).
Moramo provjerit dali bih ta varianta dozvolila odmah gradnju ili moramo onda čekati da nam to prvo odobre i izhode izmjenu građevinske dozvole.
Iz iskustva znamo da nesto vislji strop (npr. 3 do 3.5 m jako lijepo utjece na vizualnu atmosferu u kuci.
Nas zanima polumontažna gradnja sa ytong blokovima. Trebao bih ponudu za zamjenu pokrova, ploča na nadstrešnici koja je postavljena, međutim pokrov odnosno ploče na metalnoj konstrukciji su propale tokom vremena i treba ih zamijeniti. Nadstrešnica je u stambenoj zgradi na 3. katu.