Gradnja, grubi radovi

Hidroizolacija podruma

Čikovići


Trebam skidanje svježe i loše nanešenog silikona na vanjskoj terasi i stepeništima te postavljanje novog. Plaćanje u gotovini. Potrebna mi je izrada drenaže i hidroizalacije kuće, dimenzija 11 * 13 m. Kuća ima polu podrum u koji ulazi voda pa postoji mogućnost da će trebati napraviti i hidroizalaciju unutar prostora podruma. Trazim izvođača radova za obiteljsku kuću, podrum, prizemlje I kat. Podrum (garaža) cca 37 m2 s kosom rampom za silazak, prizemlje 70 m2 sa natkrivenom terasom 21 m2, kat 70 m2 s balkonom cca 8 m2 i spuštenim krovom (visina zida 1.2 m) te krovna kućica.
Zanima me cijena radova za dizanje pod krov (rohbau), s kompletnom hidroizolacijom.
Svi projekti su gotovi I dostupni na upit, predali smo za građevinsku dozvolu, trebala bi stići kroz par mjeseci.
Voda, struja i neometan rad u potpunosti su osigurani, asfaltirana cesta do parcele, nema problema za prilaz kamiona, a sama parcela je u potpunosti ravna.
Pocetak gradnje bi bio oko 01.06. ili po dogovoru. Trebam ponudu za adaptaciju terase koja se nalazi u prizemlju. Potrebno je betoniranje s hidroizolacijom i postavljanjem pločica. Pola terase je zemlja a druga polovica su betonske ploče povezane smolom. Osim toga potrebna je obnova i farbanje betonske ograde, popunjavanje dva otvora cca 7 x 100 cm i stavljanje cijevi za odvod za vodu. Obnova i farbanje zida (fasade) izvana i iznutra terase.
Također treba postavljanje novih pločica na vrhu ograde i obnovu ili zamjenu metalnog dijela. Trebam keramičara za postavljanje keramike (pločica) na terasi i tri balkona, prethodno postavljanje hidroizolacije. Potrebno je zavariti oko 70 m2 hidroizolacijske ljepenke na terase i u podrum kuće u izgradnji. Površine su spremne za zavarivanje, ljepenku imamo. Vari se u jednom sloju. Molimo postavljanje čim prije, odmah ako je moguće, jer nam stoje radovi na postavljanju podnog grijanja i glazure. 1. Molim okvirnu ponudu za sanaciju krovišta na vikend kući katnici. Pokrov je crijep Kanjiža i u dobrom stanju (oko 30 g. star), 10-tak je crijepova oštećeno pri potresu, ali su vanjske grede loše - nagrižene a nutarnje u upitnom stanju. Dodatno trebalo bi vidjeti u kakvom je stanju krovna izolacija (mineralna vuna), budući se vikendica nije koristla 2-3 godine i zatekli smo tragove glodavaca, vjerojatno puhovi - progrizli su rupe u fasadi uz krov.
Krovu se može pristupiti izvana - sa terase (visina oko 3.5 m) ili većim ljestvama s tla (visina do žlijeba oko 6 m sprijeda, a najmanje je straga - oko 4.25 m).
Krov je na dvije vode, površine oko 47m2, nagiba 33 st., sljeme je na 8m visine sprijeda odn.na oko 6m straga. Pristupni put je makadam.
2. Dodatno - hidroizolacija vanjskih zidova i temelja zanima nas ponuda i za 2 zida (5,5 m zid u kosini i 4,5 m zid u iskopu od oko 2 m), sa uklanjanjem betonskih stepenica širine 0.5 m i iskopom nasutog materijala.
3. Stavljanje termofasade uz korištenje državne subvencije - stiropor 8 - 10 cm, ukupno 90 m2 (3 zidne plohe) i dio stolarije (prozori), po dogovoru.